KOLOROWE ZAKOŃCZENIE WAKACJI

W ubiegły piątek bawiliśmy się na oficjalnym zakończeniu wakacji w naszym przedszkolu. Co prawda pogoda na zewnątrz nie dopisała, ale impreza udała się mimo to :) W salach mieliśmy poczęstunek, a na sali gimnastycznej dyskotekę, zabawy grupowe i sesję fotograficzną. Na zakończenia dnia pełnego wrażeń oglądaliśmy pokaz magii i iluzji online w wykonaniu Teatru FORMA.

             

     

NA HULAJNOGACH

W piątek najstarsze przedszkolaki z przedszkola wybrały się na hulajnogi. Dzieci wyposażone również w kaski świetnie się bawiły jeżdżąc po terenie przedszkola. Uwielbiamy aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu!

     

WAKACJE W PRZEDSZKOLU

Kolorowe wakacje w naszym przedszkolu nadal trwają ! Co tydzień bawimy się i tworzymy bazując na innym kolorze. Poznajemy ciekawostki na temat różnych zwierząt i planet. Codziennie wykonujemy ciekawe prace przygotowując paluszki do pisania. 

                 

TĘCZOWE WAKACJE

Wakacje w przedszkolu w tym roku są podzielone na kolory. W każdym tygodniu obowiązuje inny kolor przewodni. 

I pierwszy tydzień - żółty za nami. Oto, co robiliśmy:

-,,Ja na plaży" - wizualizacja wakacji nad wodą z parasolką, piaskiem, zabawkami plażowymi i własną osobą z masy solnej. Masa przydała się potem do lepienia pierogów i klusek wszelkiej maści!

- Uczyliśmy się piosenki ,,Yellow Submarine" i przedstawiliśmy ją na papierze.

- Wzięliśmy udział w projekcie grupowym ,,Zdrowie na żółto".

- Zaprojektowaliśmy grę ogrodową.

II tydzień - niebieski:

-Detektywi na tropie dźwięków"- szukanie odgłosów kojarzących się z wodą. Słuchanie brzmienia burzy, deszczu, szumu morza, odgłosów wielorybów i delfinów. Wykonanie karty pracy- wycięcie puzzli, ułożenie delfina oraz słowa delfiny

- "Zaginione litery" - dopasowanie słów do obrazków w kolorze niebieskim.

- Zabawa " Które słowo się zgubiło? " - szukanie słowa które zniknęło (zostało schowane) lub było przy niepoprawnym obrazku.

- ,,Morskie opowieści"- legenda o pierwszej latarni morskiej i wykonanie do niej żaglówki origami.

Kolejny tydzień w kolorze czerwonym już przed nami : )

           

     

SMERFNY SPACER NA LODY

Korzystając z pięknej pogody Smerfy wybrały się na lody do pobliskiej lodziarni. Każdy przedszkolak samodzielnie wybrał i zamówił swój ulubiony smak. Przechodząc przez jezdnię mieliśmy okazję utrwalić zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych. Było bardzo słodko i pysznie :)

   

       

FILOMATA realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach RPO-EFS
MOC MOŻLIWOŚCI
zobacz szczegóły