AKCJA CHARYTATYWNA

Drodzy Rodzice!

Nasza placówka bierze udział w akcji charytatywnej, zaproponowanej przez Śląskie Kuratorium Oświaty, kierowanej do  Polaków mieszkających na Kresach.

Zbieramy artykuły spożywcze (niepsujące się i w trwałych opakowaniach) oraz artykuły szkolne. Będą one adresowane do uczniów i dzieci ze Lwowa, Stanisławowa (Ukraina), Grodna (Białoruś).Zachęcamy Państwa do włączenia się do akcji, jest to także okazja do porozmawiania  z dziećmi o dzieleniu się, pomaganiu i bezinteresownej trosce o innych. Wszystkie dary będziemy zbierać do dnia 25.10.2019r. Prosimy o pozostawianie ich w przygotowanych pojemnikach na parterze.

Za wszelkie artykuły z góry dziękujemy!

 

Z WIZYTĄ W ZOO

4 października Smerfy, Misie i Jeżyki odwiedziły Ogród Zoologiczny w Opolu. Była to dla nas okazja, aby poobcować z przyrodą i ze zwierzętami, o których ciekawie opowiadali nasi przewodnicy podczas zwiedzania ZOO. Starszaki odwiedziły żyrafę, ukochane zwierzę naszych przedszkolaków i zaśpiewały dla niej specjalną piosenkę.   

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji do grupy Tygrysków zawitali niezwykli goście-gady, razem ze swoim opiekunem. Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta zaliczamy do tego gatunku, niektóre z nich mogły zobaczyć, dotknąć a nawet wziąć na rękę.

Z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w opowieści na temat zwyczajów tych zwierząt, miejsc w których występują, sposobów odżywiania itp. Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń.

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

W Dniu Chłopaka wszyscy pamiętali o naszych chłopcach!


 

POZNAJEMY ZAWODY

W ramach programu ,,Poznajemy zawody", Jeżyki odwiedził prawdziwy lekarz pediatra - mama Ninki. Dzięki tej wizycie poznaliśmy różne ciekawostki związane z tym zawodem, np. na czym polega praca lekarza, czy jakim sprzętem specjalista się posługuje. Udało nam się sprawdzić jak to jest zmierzyć ciśnienie, posłuchać bicia serca za pomocą stetoskopu i zajrzeć do ucha. Były też swobodne pytania do pani doktor. Potem wypisywaliśmy prawdziwe recepty, a na koniec, po części plastycznej, każdy Jeżyk dostał mały podarunek! Dziękujemy pani Agacie za fajne spotkanie :)

FILOMATA realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach RPO-EFS
MOC MOŻLIWOŚCI
zobacz szczegóły