FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

KINO SFERYCZNE

17 Kwietnia 2019, 8:08

We wtorek gościliśmy w przedszkolu Kino Sferyczne. Podczas pokazu dzieci oglądały trójwymiarową przestrzeń kosmiczną. Poprzez bajkę z ciekawymi bohaterami dzieci poznały lub utrwaliły nazwy planet i jednocześnie wesoło spędziły czas.


WARSZTATY WIELKANOCNE

16 Kwietnia 2019, 8:22

W poniedziałek przedszkolaki wzięły udział w warsztatach wielkanocnych. Dzieci wykorzystując różne techniki zdobienia dekorowały jajka styropianowe. Dzięki kreatywności dzieci powstały piękne i kolorowe dekoracje na wielkanocne stoły.WSPIERAMY SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

10 Kwietnia 2019, 6:25

W marcu zbieraliśmy karmę, koce i różne niezbędne rzeczy dla naszych czworonożnych przyjaciół. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane Schronisku dla zwierząt w Gliwicach.

Dziękujemy za pomoc!


TEATRZYK

3 Kwietnia 2019, 4:34

We wtorek w przedszkolu gościliśmy kolejny Teatrzyk, tym razem dzieci śpiewająco poznały przygody Adasia z „Akademii Pana Kleksa” oraz jego przyjaciela szpaka Mateusza.  Przygody głównego bohatera przedstawione były w ciekawy sposób, który bawił i interesował przedszkolaków.   


DZIEŃ TEATRU

2 Kwietnia 2019, 9:26

Teatr pełni bardzo ważną rolę w życiu dorosłych i dzieci, dlatego 1 kwietnia obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Teatru. Uczestniczyły w nim wszystkie nasze grupy przedszkolne, które dzięki twórczej pracy mogły poszerzać zainteresowania i swoją wiedzę. Dzieci  dowiedziały się co to jest teatr i jak należy się w nim zachowywać. Tego dnia dzieci były aktorami i wcielały się w różne postacie, wykorzystując pacynki, kukiełki i marionetki oraz wszelkiego rodzaju rekwizyty i przebrania. Na zakończenie fantastycznych dnia, wykonały pamiątkowe maski teatralne aby poczuć magię teatru. Wszyscy bawili się wyśmienicie!
 

BIBLIOTEKA

1 Kwietnia 2019, 9:35

W ostatnim czasie przedszkolaki odwiedzały Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach. Dzieci miały okazję wysłuchać bajki, poznać zbiory książek, które interesują małych czytelników najbardziej oraz zwiedzić zakamarki biblioteki.


TEATRZYK

30 Marca 2019, 7:50

29 marca w przedszkolu gościł Teatr Lalek Marka Żyły z przedstawieniem o charakterze edukacyjno-ekologicznym pod tytułem „Szarość Bałwanków”. Po przedstawieniu dzieci miały możliwość spróbować animować lalki, zobaczyć dekoracje i same coś zaprezentować. Dziękujemy Radzie Osiedla Stare Gliwice oraz Stowarzyszeniu „Czyste Gliwice” za sfinansowanie widowiska!  


POWITANIE WIOSNY

24 Marca 2019, 8:25

Pod koniec tygodnia przedszkolaki witały wiosnę! Starsze grupy wybrały się do Parku Szwajcaria dumnie niosąc przygotowaną Marzannę. Dwie młodsze grupy brały udział w podchodach i zabawach witając wiosnę i wypatrując jej oznaków.

 


Całkiem niedawno Jeżyki odwiedziły dwie panie bosmanki z gliwickiej przystani Marina. Dzięki tym miłym gościom dzieci poznały sygnały marynarskie oraz zobaczyły jak wygląda prawdziwe koło ratunkowe (a nawet mogły je wypróbować na sucho!). Również dane im było przymierzyć kapok i marynarską czapkę. Rozmowa z paniami dotyczyła bezpieczeństwa na wodzie. Na koniec Jeże otrzymały w prezencie darmowe bilety na wycieczkę statkiem wycieczkowym! Mogą teraz wybrać się z Rodzicami na miłą wycieczkę gliwickim szlakiem wodnym :)