FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

WARSZTATY CERAMICZNE

14 Października 2018, 8:56

11 października w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze warsztaty ceramiczne. W warsztatach brały udział dwie grupy: Jeżyki i Tygryski. Głównym celem zajęć ceramicznych było rozbudzenie wrażliwości artystycznej dzieci, rozwinięcie zdolności manualnych oraz ukazanie przedszkolakom drogi jaką musi przejść glina, aby stać się pięknym kolorowym arcydziełem.

Dzieci bardzo przejęte i skupione pracowały nad swoimi dziełami artystycznymi. Efekty już wkrótce do oglądania i podziwiania :)

 


W środę 10 października nasze przedszkolaki wcieliły się w rolę producentów czekolady… Pod przedszkole bowiem przyjechał czekoladowy autobus, w którym każdy mógł spróbować czekoladowych przysmaków, a później stworzyć swoje dwa arcydzieła z czekolady.

Było pysznie i czekoladowo !

DZIEŃ MARCHWKI W MISIACH

14 Października 2018, 10:52

Pod koniec dwóch tygodni warzywno-owocowych w grupie Misiów powstała prawdziwa sala produkcyjna. Warzywa z ogrodu i owoce prosto z sadu, trafiły w ręce Misiów i tak powstały pyszne i zdrowe soki. Każdy miś spróbował… mniam !TEATRZYK CIASTUŚ

14 Października 2018, 10:41

We wtorek 9 października nasze przedszkole odwiedził objazdowy Teatrzyk Ciastuś.                        Tematem przewodnim przedstawienia był bardzo ważny temat – bezpieczeństwo.                                Realne, bardzo groźne sytuacje przedstawione przez głównych bohaterów sprawiły, że nasze dzieci na długo zapamiętają ,jak należy właściwie się zachowywać, aby nie wpaść w tarapaty.


SZACHY W PRZEDSZKOLU

13 Października 2018, 7:13

Korzystając z pięknych promieni słońca, nasze przedszkolaki pod okiem Pani Anny Kohut przygotowują się do III Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół i Przedszkoli w szachach, które odbędą się 30 października w katowickim Spodku. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki !


JEŻYKI W LEŚNICZÓWCE

11 Października 2018, 9:45

W tym tygodniu Jeżyki odwiedziły leśniczówkę w Smolnicy. Pan Leśniczy oprowadził nas po okolicznym lesie, gdzie prawdziwą zakazaną ścieżką zwiedziliśmy najpiękniejsze rejony lasu. Była opowieść o mieszkańcach lasu, o tym, co jedzą i gdzie mieszkają. Fajne tablice na tej ścieżce edukacyjnej opowiedziały też o tamtejszych legendach. Pagórkami i tajemnymi mostkami dotarliśmy do wielkiego ogniska, gdzie upiekliśmy sobie kiełbaski. Ależ smakowały!

Dziękujemy Panu Leśniczemu za super zabawę i pamiątki :)

 


DZIEŃ EMPATII

11 Października 2018, 9:29

We wtorek 2 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Empatii. Rozmawialiśmy o uczuciach, poznawaliśmy swoje emocje i staraliśmy się być dla kolegów i koleżanek bardzo wyrozumiali! Były prace plastyczne związane z tym dniem, gry i zabawy. No, a wszystkim życzyliśmy w tym dniu dużo zrozumienia i miłości :)

 


POLICJANCI W STARSZAKACH

9 Października 2018, 3:05

We wtorek 2 października nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego w Gliwicach, aby przekazać dzieciom z grupy Misie i Tygryski kilka ważnych informacji, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze. Było bardzo wesoło, ale też momentami poważnie, kiedy rozmawialiśmy o czyhających na jezdni niebezpieczeństwach. Każdy uczestnik pogadanki dostał drobny podarunek - policyjny gwizdek!

 
 


JEŻYKI W WILCZEJ

3 Października 2018, 8:25

W słoneczny piątek grupa jeżyków wybrała się na wycieczkę do Wilczej, aby świętować Dzień Ziemniaka. Oprócz skosztowania ziemniaków pieczonych w ognisku, dzieci pokonały tor przeszkód oraz wykonały pamiątkowe zawieszki. Przez cały czas trwały zabawy na świeżym powietrzu, które będziemy jeszcze długo wspominać .


PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

3 Października 2018, 8:16

"JESIEŃ"

Jesień na paluszkach
Spaceruje w parku
I rozdaje wszystkim
Swe skarby w podarku

Wręcza nam bukiety
Kolorowych liści
I smutek zamienia
W roześmiane myśli

Nasypie w berety
Albo do kieszeni –
Kasztanów, żołędzi
I złotych promieni

Pozdrowi wiewiórkę
Roześmianym echem
A potem pożegna –
Cichutko, z uśmiechem…

 

Nasze Dary Jesieni...