FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

23 Sierpnia 2019, 4:05

W tym tygodniu w naszym przedszkolu rozpoczęły się zajęcia adaptacyjne i tym samym  odwiedzają nas bardzo mili goście…dzieci, które już 2 września  rozpoczną swoją przedszkolną przygodę w grupie Tygrysków. Podczas zajęć adaptacyjnych dzieci oraz ich rodzice poznają nasze przedszkole, nauczycieli oraz swoich nowych kolegów i koleżanki. Biorą udział w zajęciach i bawią się w swojej sali oraz na placu zabaw.


WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

2 Sierpnia 2019, 11:43

Dziękujemy Rodzicom dzieci z grupy Tygrysków za obecność na spotkaniu

zobacz szczegóły dotyczące zajęć adaptacynych


RUCH TO ZDROWIE !

2 Sierpnia 2019, 9:29

"Czy to chłopiec, czy dziewczynka,
chce być sprawny jak sprężynka.
Ćwiczy całe dnie i ranki,
skacząc stale przez skakanki.
Więc pamiętaj zawsze o tym,
kto nie ćwiczy ma kłopoty!".

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie, tak więc również przedszkolaki codziennie bawią się na świeżym powietrzu. Pogoda jest wspaniała, zabawki też są, to i nawet udaje nam się dwa razy w ciągu dnia wyjść na nasz plac zabaw!

 

 

 


WIZYTA JEŻYKA

1 Sierpnia 2019, 9:46

Niedawno odwiedził nas w przedszkolu Jeżyk! Przydreptał nie wiadomo skąd kierując się do naszego placu zabaw.  Daliśmy mu wody, ale niestety zwierzątko miało chore łapki i z trudem się poruszało. Na szczęście mamy fajnych Rodziców i mama Zuzi zabrało go do weterynarza i tam mu pomogli! Dziękujemy pani Michalinie !


WAKACJE

1 Sierpnia 2019, 9:36

W czasie wakacji nasza placówka jest otwarta i chętne dzieci przychodzą do przedszkola. Zajęć dydaktycznych jest mniej, ale za to dużo przebywamy na placu zabaw, rysujemy, ćwiczymy pisanie, konstruujemy, bawimy się matematyką, śpiewamy, tańczymy, ćwiczymy języki obce naturalnie, gramy w piłkę nożną, wymieniamy się zabawkami, wyklejamy i czytamy. Jest fajnie :)

 
 

DREAM PARK

20 Czerwca 2019, 9:25

18 czerwca jeżyki, misie i tygryski wybrały się do dream parku w Ochabach na wycieczkę kończąca rok szkolny. Piękna pogoda dopisała dzięki czemu dzieci korzystały z dmuchanych zamków, zwiedziły park miniatur, mini zoo, park dinozaurów i bawiły się na placu zabaw. 
Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone i zadowolone. 

SMERFY W SALI ZABAW

9 Czerwca 2019, 9:01

W czwartek grupa Smerfów wybrała się do sali zabaw. Atrakcje były wspaniałe…dzieci doskonale się bawiły na trampolinie, w basenie wypełnionym piłeczkami oraz poznawały zakamarki statku pirackiego. Kinderplanetowy małpi gaj zapewnił maluchom niezapomniane dwie godziny zabawy.  


PIKNIK

26 Maja 2019, 9:52

W sobotę miało miejsce długo wyczekiwane wydarzenie…Piknik Przedszkolny, podczas którego wszystkie grupy zaprezentowały taniec i piosenkę dla Rodziców. Mieliśmy również okazję zobaczyć  przedstawenie dla dzieci przygotowane przez chętnych Rodziców , pod tytułem „Zamieszanie w krainie bajek”. Kolejnym punktem programu był występ Iluzjonisty, który zaczarował wszystkie dzieci, a nawet sporo dorosłych.

Podczas trwania pikniku można było skorzystać z różnych atrakcji, takich jak: malowanie twarzy, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, samodzielnie wykonać korale, pomalować farbami na specjalnie przygotowanej do tego celu folii rozwieszonej między drzewami, poskakać na zamkach dmuchanych i dostać wykonanego z balonu zwierzaka. Przygotowany został również poczęstunek w organizacji którego pomogli Rodzice, którym bardzo, bardzo dziękujemy!    


JEŻYKI W KINIE AMOK

15 Maja 2019, 7:42

Grupa Jeżyków po raz kolejny uczestniczyła w warsztatach w kinie Amok w Gliwicach. Tym razem Przedszkolaki stworzyły kino w kinie. Bawiły się światłem, tworzyły cienie, a na zakończenie obejrzały bajki z cyklu baśnie i bajki polskie: "Prawdziwa wężowa wdzięczność", "Kopciuch", "O psach i o kotach." Jak zawsze nauka połączona była z zabawą, dzięki czemu dzieci świetnie się bawiły.


WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

12 Maja 2019, 9:49

W ubiegły czwartek dwie najstarsze grupy wybrały się na bardzo ekscytująca wycieczkę - do gliwickiej siedziby Straży Pożarnej. Odwiedziliśmy wszystkie zakamarki ogromnej remizy, poznaliśmy wszystkie rodzaje pojazdów oraz przekonaliśmy się na własne uszy, jak głośno wyje alarm i co wtedy należy zrobić.