FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD

21 Stycznia 2018, 8:26

Z wielką radością mamy zaszczyn ogłosić, że przedszkolaki z grupy Biedronek zdobyły wyróżnienie w Międzyszkolnym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się na wyjątkowej gali. Wręczyli je biskup senior diecezji gliwickiej Gerard Kusz, sekretarz powiatu gliwickiego Magdalena Budny i wicedyrektor GCE Katarzyna Remplewicz. Jesteśmy ogromnie dumni z Naszego sukcesu. 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE MISIÓW

21 Stycznia 2018, 12:04

17 stycznia w grupie Misiów odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Oprócz występu Misie wykonały własnoręcznie zrobione prezenty. Babcie otrzymały kolorowe mydełka, natomiast dziadkowie super krawaty, każdy jedyny w swoim rodzaju. 

   

 

Misie korzystały także z uroków zimy.


WARSZTATY FILMOWE

17 Stycznia 2018, 9:00

10 stycznia Misie wybrały się na warsztaty filmowe do kina Amok. Szukały filmowych bohaterów, poznały Bolka i Lolka, którzy pokazali jak współpracować, a nie konkurować. Spotkały również Reksia, który pokazał na czym polega przyjaźń. Koziołek Matołek miał głowę pełną pomysłów, a Bartulini Bartłomiej uczył, jak gotować zdrowe przysmaki. 


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

23 Grudnia 2017, 11:48

 

Zrodzony na sianie, w półmroku stajenki,

śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki.

Świętą noc złocista gwiazda opromienia.

Gromadzą się wokół przyjazne stworzenia.

Lulajże Jezuniu snem cichym, szczęśliwym.

Obdarz Nas radością i szczęściem prawdziwym.

 

Drodzy Państwo !

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2018 roku 

życzą wszyscy pracownicy Przedszkola Tęczowa Kraina FILOMATY.

 


JASEŁKA W GRUPIE MISIÓW

21 Grudnia 2017, 8:29

W poniedziałek 18.12. grupa Misiów przygotowała przedstawienie z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wysłuchaliśmy wierszy i kolęd, także w języku angielskim. Dziewczynki przebrały się za aniołki, chłopcy wystąpili w mikołajkowych czapkach i każdy miał czerwoną muszkę. Jako prezenty Misiaczki przygotowały śliczne aniołki wykonane z butelek i styropianu, rodzice otrzymali także świąteczne zdjęcie swoich pociech. Grupa Misiów życzy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT :)


OLIMPIADA SZACHOWA

19 Grudnia 2017, 8:09

18 grudnia odbyły się OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH. Mimo sporej konkurencji reprezentanci Filomaty zdobyli PIERWSZE MIEJSCE wśród przedszkoli. HURA HURA ! Jesteśmy bardzo dumni z Naszych przedszkolaków :) 

 


PODZIĘKOWANIA ZA POMOC W ODBUDOWIE PRZEDSZKOLA W GOSTYCYNIE

19 Grudnia 2017, 7:25


XVIII MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD INSCENIZACJI BOŻONARODZENIOWYCH

17 Grudnia 2017, 10:33

12 grudnia dzieci z grupy Biedronek brały udział w XVIII Międzyszkolnym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych, który został zorganizowany w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym pod patronatem Biskupa Diecezji Gliwickiej Gerarda Kusza, prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza, Starosty Gliwickiego Waldemara Dombka oraz patronatem medialnym "Gościa Niedzielnego" i "Wiadomości Powiatu Gliwickiego" oraz Radia SILESIA. Z radością zawiadamiamy, że Nasze przedszkole zdobyło WYRÓŻNIENIE GRUPOWE !

 

        


WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W GRUPIE JEŻY

16 Grudnia 2017, 10:05

13 grudnia w Naszej najmłodszej grupie odbyły się warsztaty świąteczne, na które Jeżyki zaprosiły swoich rodziców. Podczas warsztatów wykonano bombki decoupage, a także ozdabiano choinki ze styropianowych rożków. Serdecznie dziekujemy rodzicom za udział w warsztatach. 


SZLACHETNA PACZKA

15 Grudnia 2017, 12:23

W dniach 9-10.12. odbył się finał akcji Szlachetna Paczka. Osobą odpowiedzialną za zorganizowanie zbiórki szlachetnej paczki była Pani Sonia Michalska. Udało Nam się zebrać 28 paczek, w których znalazły się między innymi: ubranka dziecięce, zabawki, łóżeczko, pralka, produkty spożywcze.

Z całego serca serdecznie dziękujemy Państwu za zaangażowanie i okazaną pomoc.