FILOMATA - Szkoła Podstawowa I-VI

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

DRODZY RODZICE

9 Października 2019, 7:44

serdecznie zapraszamy klasy 4-6 do wzięcia udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Językowo-Plastycznym „Idiom...ink". Prosimy o składanie prac u nauczycieli języka angielskiego do 18 października. Poniżej regulamin konkursu.

Idiom czyli wyrażenie językowe (najczęściej kilkuwyrazowe), którego znaczenie jest inne, niż wynika to ze znaczenia poszczególnych wyrazów wchodzących w skład idiomu oraz z reguł językowych. Jest ono właściwe dla danego języka i rzadko istnieje możliwość dosłownego przetłumaczenia go na inny język.

Regulamin konkursu:

Celem konkursu jest nauka poprzez zabawę i ukazanie potrzeby znajomości idiomów angielskich, które nadają wypowiedzi żywszy i bardziej obrazowy charakter oraz rozładowują napięcie pomiędzy rozmówcami dzięki swemu dowcipnemu brzmieniu.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej dowolną techniką obrazującej idiom angielski (jego dosłowne tłumaczenie/nie znaczenie) oraz napisaniu samego idiomu.

Format pracy – dowolny.
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych klas 4-6.

Każda placówka ma prawo nadesłać dowolną liczbę prac (jedna od uczestnika).
Prace konkursowe mogą być również zgłaszane indywidualnie.

Ocenie podlegać będą: pomysłowość, walory artystyczne, samodzielność, pomysłowość, zastosowane techniki, poprawność językowa. Prace niesamodzielne będą dyskwalifikowane.

Prace przechodzą na własność organizatora.
Udział w konkursie jest jednoczesną akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację prac oraz nazwisk.

Praca powinna zawierać metryczkę: imię, nazwisko, wiek, klasa.

Ogłoszenie laureatów do 31 listopada 2019


PIERWSZE LITERY

26 Września 2019, 9:06

Dzieci z klasy 1b poznały już pierwsze litery!

 

 


WYCIECZKA DO KRAKOWA

26 Września 2019, 9:03

W dniu dzisiejszym dzieci z klas 1-3 odwiedziły miasto KRÓLÓW. W Krakowie zwiedziliśmy Wawel, odwiedziliśmy smoka i pospacerowaliśmy po Rynku. Każdy bogatszy w nowe wiadomości i z pamiątkami wrócił do domu. To był wspaniały dzień!


KONKURS

23 Września 2019, 10:28


NIE ŚMIECIMY SPRZĄTAMY

23 Września 2019, 10:22

Klasy 6 przyłączyły się do akcji Fundacji Nasza Ziemia - Sprzątanie Świata 2019 i zarejestrowały swoją chęć dbania o naszą wspólną planetę. W związku z tym, w piątek 20.09 wezmą udział w sprzątaniu najbliższego terenu szkoły - czekajcie na zdjęcia! Zachęcamy do wzięcia udziału!


LEKCJE Z EMOCJAMI

23 Września 2019, 10:21

W roku szkolnym 2019/2020 klasa 6b będzie realizować na lekcjach wychowawczych projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci pt. "Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?". Naszymi celami będą wsparcie uczniów w rozwoju umiejętności radzenia sobie z własnymi uczuciami oraz nauka rozpoznawania, oswajania i wyrażania emocji. Uczniowie 6b już odbyli jedną z projektowych lekcji, na której rozmawiali o słabych i mocnych stronach, talentach, ambicji oraz dążeniu do celu. Rozmawialiśmy o sportowcach, autorach książek, piłkarzach oraz piosenkarzach i ich drogach do sukcesu.


KOŁO JĘZYKA ANGIELSKIEGO W 1B

23 Września 2019, 10:19

Klasy pierwsze rozpoczęły cykl zajęć językowo-literackich, na których zapoznają się z słynnymi książkami anglojęzycznymi, uczą się nowego słownictwa, utrwalają ważne zwroty i wyrażenia. Na ostatnich zajęciach odgadywaliśmy, z jaką książką spotkamy się w pierwszej kolejności. A czy Wy już wiecie? :) Podpowiadamy: główny bohater uwielbia nosić biało-czerwoną wielką czapkę!


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W 1B

23 Września 2019, 10:11

Dzisiaj odkrywaliśmy talenty...i tak to u nas w kropki było!


NASZA PIERWSZA WYCIECZKA

23 Września 2019, 10:04

Dzisiaj dzieci z klasy 1b wybrały się na wycieczkę, podczas której poznały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.
My już wiemy, że odblaski są ważne.
Pamiętajcie o nich!!!!
 
 

TAKA NASZA MATEMATYKA

23 Września 2019, 9:52

Matematyka w 1B