FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

PRACA SEKRETARIATU

18 Stycznia 2018, 1:06

W NAJBLIŻSZY PIĄTEK 19.01.2018R. SEKRETARAT NIE BĘDZIE CZYNNY

PRZEPRASZAMY


WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MULTITEST 2017

7 Stycznia 2018, 6:03

 

Imię i nazwisko

Klasa

Przedmiot

Zajęte miejsce na szczeblu krajowym

Florian Jatta

4b

j. niemiecki

1

Paweł  Szumski

6b

j. angielski

7

 

 

 

 

 

 

 

      WYRÓŻNIENIA

Imię i nazwisko

Klasa

Przedmiot

Zajęte miejsce na szczeblu krajowym

Mateusz  Latos

5b

j. angielski

12

Zuzanna Kindrat

6a

j. niemiecki

12

Wojciech Łobodziec

5a

j. angielski

14

Patryk Spałek

4b

matematyka

14

Paweł Szumski

6b

j. niemiecki

15

Patryk Fudal

5b

j. angielski

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WSZYSTKIM  SERDECZNIE  GRATULUJEMY !!!!


COOKING CLASS

19 Grudnia 2017, 6:12

Czy wiecie, co to są faworki? A dziewczyny z kl. 5 wiedzą! :) Co więcej, teraz już wiedzą również dzieci np. z Estonii czy Rumunii. W ramach kółka języka angielskiego i naszego projektu eTwinning, przygotowałyśmy przepyszne faworki, na które załapała się nawet Pani Dyrektor!

 


CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

19 Grudnia 2017, 6:07

Klasa 4b przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia pełną parą! Ostatnio wspólnymi siłami zdobiliśmy i budowaliśmy piernikowe chatki. Te twarze pełne skupienia oraz stresu - czy aby na pewno ta ścianka się nie przewróci?! :) Ale najważniejsza była miła atmosfera w grupie i umiejętność współdziałania. A efekty widać na zdjęciach

 


SZLACHETNA PACZKA 2017

15 Grudnia 2017, 6:16

Dzisiaj zakończyliśmy pakowanie paczki, która jutro dotrze do rodziny. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, ludziom dobrej woli i wielkiego serca za pomoc w przygotowaniu paczki. Po pracy zastanawialiśmy się czy jesteśmy bardziej szczęśliwi gdy dostajemy prezenty, czy wtedy gdy kogoś obdarowujemy? My już wiemy a wy co o tym myślicie?


DZIEŃ SĄSIADA

6 Grudnia 2017, 8:14

Dzisiaj naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki - nasi sąsiedzi. Wspólnie bawiliśmy się, żonglowaliśmy, rozmawialiśmy i zjedliśmy pyszne ciasteczka. Po tak miło spędzonych chwilach  możemy powiedzieć  jak dobrze mieć sąsiada...

 


BARBÓRKA - GÓRNICZE ŚWIĘTO

6 Grudnia 2017, 8:07

Klasy 1-3 odwiedził niezwykły gość - górnik, który opowiedział nam o pracy w kopalni, trudach i radościach codziennego życia górników i ich rodzin. Wszystkim górnikom z okazji ich święta życzymy wiele zdrowia i szczęścia!

 


SOCK PUPPETS

3 Grudnia 2017, 12:36

Wszyscy uwielbiamy pluszaki, misie, maskotki, a co dopiero takie, które można samodzielnie wykonać i przedstawić rówieśnikom - a to wszystko w języku angielskim! Klasa 4b w tym roku nieco inaczej obchodziła Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25.11. Chętni uczniowie samodzielnie wykonywali skarpetkowe kukiełki! Poznajcie Edka, Włodzimierza, Mateusza, Szwędka i Mariana


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI.

23 Listopada 2017, 7:53

 
 KLASY 2 ODWIEDZIŁ HIP-cio. TŁUMACZYŁ CZYM JEST TOLERANCJA, PRZYPOMNIAŁ O EMPATII. NASZ SZKOLNY BOHATER UCZYŁ SIĘ RAZEM Z NAMI. ZAJĘCIA UROZMAICIŁ KUBA, KTÓRY PRZEBRANY ZA HINDUSA OPOWIEDZIAŁ O INDIACH, RELIGII, ZWYCZAJACH I KULTURZE TEGO KRAJU.

GDY ZAPYTACIE CZEGO NAUCZYLIŚMY SIĘ DZISIAJ ODPOWIEMY CHÓREM: LUDZIE NA CAŁYM ŚWIECIE MOGĄ SIĘ RÓŻNIĆ, ALE WSZYSCY MAJĄ TAKIE  SAME POTRZEBY I MARZENIA. WARTO O TYM PAMIĘTAĆ!

 


DZIEŃ WESOŁEJ DYNI

9 Listopada 2017, 8:15

Czy halloween to straszny dzień? nie!!!!! u nas w klasie 2a było bardzo wesoło. jedliśmy pyszne ciasteczka i czekoladki, ozdabialiśmy dynie, a wszystkie miały uśmiechniętą buźkę i śmieszne włosy.