FILOMATA - Szkoła podstawowa

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła Podstawowa

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

21 Sierpnia 2018, 3:13

 

Wakacje dobiegają końca! Już za kilka dni przywita wszystkich pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Jak zwykle będziemy biec za marzeniami, gonić przygody oraz zdobywać nowe wiadomości i umiejętności, pamiętając, że ćwiczenie czyni mistrza, a my chcemy być lepsi od siebie samych z dnia poprzedniego. Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 3 września 2018 roku - klasy 4 - 6 o godzinie 10:30, a klasy 1 - 3 o godzinie 12:00. Do zobaczenia!

 


KOLEJNA LEKCJA MUZEALNA W WILLI CARO

25 Czerwca 2018, 1:32

Od 17 listopada już wiemy, że…nazwa „muzeum” pochodzi z łacińskiego musaeum, które z kolei utworzono z greckiego mouseion, co oznaczało miejsce lub świątynię przeznaczoną muzom, greckim bóstwom poszczególnych gałęzi sztuki.

Warto wybrać się na taką lekcję, bo pokazuje ona muzeum z innej strony – od kuchni. Ostatnia wizyta dała nam szansę zapoznania się z funkcją muzeów oraz rodzajami przechowywanych tam zbiorów. Czym jest obecne muzeum? To instytucja powołana do gromadzenia, badania oraz opieki nad obiektami posiadającymi wartość historyczną bądź artystyczną.


MATEMATYKA NIE MUSI BYĆ NUDNA!

18 Czerwca 2018, 4:22


ODYSEJOWE WARSZTATY

18 Czerwca 2018, 4:15

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a my już planujemy przyszłoroczne zmagania konkursowe. Dziś warsztaty z mechaniki poprowadził dla nas pan dr Andrzej Wilk- pracownik Politechniki Śląskiej. Dziekujemy za dziś i przyznajemy, że noie możemy się doczekac kolejnych zajęć!


JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

12 Czerwca 2018, 4:10

Dnia 8 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!

Dlaczego wspólnie czytaliśmy? Bo czytanie to zabawa i nauka, czytanie to rozrywka i czas wytchnienia. Bo czytanie jest…w modzie!!!

Oto fotorelacja z tego wydarzenia:

 


ODWIEDZINY MISTRZA POLSKI W ŻONGLOWANIU

10 Czerwca 2018, 9:22

Dziś odwiedził naszą szkołę mistrz Polski i Europy w żonglowaniu pilka można. Ale była zabawa! Dziękujemy!

 


ZIELONA SZKOŁA W STRONIU ŚLĄSKIM

27 Maja 2018, 9:52

Dzień 1.

Dzieci z klas 1-3 wyjechały do malowniczej Kotliny Kłodzkiej. W Stroniu Śląskim przywitało nas mnóstwo atrakcji, pyszne jedzenie, przestronne pokoje i cieplutkie słońce. Teraz jeszcze dyskoteka i już nie możemy się doczekać jutrzejszego dnia!!!!

 

Dzień 2.

Od rana świeciło słonko. Zwiedziliśmy hutę szkła kryształowego, galerię minerałów, zdobyliśmy szczyt i bawiliśmy się w ogrodzie bajek. Dzień zakończyliśmy na placu zabaw. Było wspaniale!

 

Dzień 3.

Od rana zapowiadano deszcz, dlatego zostaliśmy na terenie ośrodka, ale nudy nie było..... Odwiedzili nas aktorzy i mieliśmy warsztaty teatralne, potem gry i zabawy, potem robiliśmy...ale o tym sza, bo to niespodzianka dla mamy!  A deszcz? No cóż zaczął padać, a my przenieśliśmy się do ośrodka i dalej bawiliśmy się wspaniale.

 

Dzień 4.
Kolejny dzień pobytu w ośrodku Górska Dolina przywitał nas cieplutkim słońcem. Wybraliśmy się dziś na wycieczkę do kopalni złota. Ale przygoda!!!! Po powrocie pyszny obiad, potem chwila ciszy, zabawy na podwórku i... no niestety, pożegnalne ognisko. Jutro wracamy do domu.
 
Dzień 5.

Wracamy do mamy i taty!


FILOMACKI DZIEŃ KREATYWNOŚCI

20 Maja 2018, 11:03

W dniu dzisiejszym odyseusze z klasy 4a, 5a i 5b zaprosili swoich kolegów do wspólnej, kreatywnej zabawy. Zaprezentowali nam swoje konkursowe przedstawienia i zaproponowali rozwiązywanie problemów spontanicznych. Wszyscy świetnie bawiliśmy się i dziękujemy odysejowym drużynom za tak miło spędzony czas!


SMOK WAWELSKI

20 Maja 2018, 10:57

Dzieci z klasy 2a i 2b wystąpiły na Międzyprzedszkolnym Festiwalu Piosenki " Kochajmy Polskę z całych sił". Swoim młodszym kolegom zaprezentowały się w przedstawieniu "Legenda o Smoku Wawelskim".


III POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI „INNE ZAKOŃCZENIE”

26 Kwietnia 2018, 9:20

18 kwietnia br. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie III Powiatowego konkursu plastyczno – literackiego „Inne zakończenie”, organizowanego przez Szkołę Podstawową FILOMATA oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im.J. Lompy w Katowicach Filia w Gliwicach.

Przybyli na nie laureaci konkursu oraz uczniowie, którym przyznane zostały wyróżnienia.

Konkurs polegał na napisaniu autorskiego zakończenia do tekstu zaproponowanego przez organizatorów oraz wykonaniu pracy plastycznej do napisanego przez dziecko opowiadania.

Na konkurs nadesłano 60 prac z 10. szkół miasta Gliwice i powiatu gliwickiego. Jury oceniło 34 prace uczniów z klas I – III i 21 prac uczniów z klas IV – VII.5 prac nie zostało przyjętych do konkursu ze względów formalnych – brak części plastycznej.