FILOMATA - Szkoła Podstawowa VII-VIII

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - rozwijamy zainteresowania
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • slidebg1
 • -->
FilomataGimnazjum

JESIENNA WYPRAWA KLAS SIÓDMYCH

17 Września 2019, 6:42

Nasze VII klasy w Bystrzycy Kłodzkiej - wyjazd dla zabawy, dla nauki, dla integracji


PAWEŁ MISTRZEM POLSKI!

3 Września 2019, 6:45

To dla nas niezwykła radość, kiedy uczniowie realizują swoje pasje, wkładają w nie wysiłek i wytrwałość. Potem przychodzą efekty. Z dumą przedstawiamy naszego ucznia – Pawła Brzezińskiego, który właśnie zdobył tytuł Mistrza Polski w Cowboy Race Youth 2019.
W sierpniu tego roku Paweł, podczas zawodów Pucharu Śląska Western i Rodeo, uzyskał tytuł Mistrza Górnego Śląska Polish Cowboy Race Youth.
Paweł – serdecznie gratulujemy!


POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 Września 2019, 8:20

Kochani!
Zaczynamy nowy rok szkolny. A w głowie może macie pytania: Co się wydarzy? Jak będzie? Jak sobie dam radę? 
Witamy Was z uśmiechem, ciekawi tego, co u Was, jak minęły Wasze wakacje, jakie macie plany i marzenia. Chcemy Wam towarzyszyć w ich realizacji. 
Niech ten rok szkolny będzie dobrym, wspólnym dziełem. Jak go stworzyć? 
Może według takiej recepty: 
weźmy wspólną dobrą energię, chęci i wytrwałość w działaniu, ciekawość świata, otwartość na ludzi, gotowość do pracy, dbanie o wypoczynek, zwłaszcza o sen i zdrowe jedzenie. 
Dodajmy gotowość na to, że nie wszystko będzie po naszej myśli i czasem coś się nie uda. I weźmy dużo spokoju, gdy tak się zdarzy, bowiem, jeśli nie godzimy się z tym, że będziemy popełniać błędy, wtedy nie ma mowy o nauce, kreatywności i innowacyjności. 
A do każdego dnia dodajmy szczodrze i bez ograniczeń: uśmiech, życzliwość, wzajemne wsparcie, tolerancję i dbałość o dobre relacje z ludźmi. 
Niech to będzie dla nas wszystkich dobry, piękny rok szkolny.


MOC MOŻLIWOŚCI

31 Lipca 2019, 9:52

Od 1 sierpnia 2019 roku Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące FILOMATA  przystępują do realizacji Projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny)
dla osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego dla działania: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego dla poddziałania: 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego – konkurs

zapraszamy do śledzenia informacji związanych z realizacją naszego projektu


ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

28 Kwietnia 2019, 12:43

26 kwietnia uczniowie klas siódmych zaprosili filomacką społeczność do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mieliśmy okazję wysłuchać piosenki „Witaj, majowa jutrzenko" oraz solowej gry na flecie w wykonaniu Asi Sztandar. Najważniejszym elementem obchodów była projekcja filmu nakręconego przez naszą młodzież, którego bohaterowie – współcześni uczniowie – przenoszą się w czasie i mają okazję współuczestniczyć w wydarzeniach historycznych, m.in. obradach Sejmu Wielkiego, a także poznać wybitne postaci polskiego oświecenia: Hugona Kołłątaja, Stanisława Małachowskiego, Ignacego Krasickiego, a nawet samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uczniowie mają możliwość poznać założenia rewolucyjnej uchwały majowej. Przypominają również o narodowym Święcie Flagi, obchodzonym 2 maja. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.


KONKURS WIEDZY O CHORWACJI

28 Kwietnia 2019, 12:41

W ogłoszonym przez Konsulat Chorwacji oraz Kuratoria Oświaty w Krakowie i Katowicach konkursie Wiedzy o Chorwacji, naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Magdalena Duliban, Dominik Baldysz, Konrad Świder, Łukasz Mikuła i Jan Sałamacha. Konkurs składał się z dwóch etapów.
W pierwszym należało wykonać prezentację multimedialną na dowolny temat – oczywiście o Chorwacji. W tym etapie FILOMACI zajęli 3. miejsce w regionie.
W drugim etapie – polegającym na rozwiązaniu testu wiedzy, składającym się z 90 pytań, drużyna zajęła ostatecznie 7. miejsce. Warto wspomnieć, że w konkursie wzięło udział aż 97 zespołów!
Gratulujemy całej drużynie i jej opiekunowi – Panu Dariuszowi Karolczykowi.


EGZAMIN PO ÓSMEJ KLASIE 2019

15 Kwietnia 2019, 12:09

Zaczynamy tworzenie nowej historii, czyli uczniowie klas VIII po raz pierwszy piszą egzamin ósmoklasisty – dzisiaj język polski. Mamy nadzieję, że długie i systematyczne przygotowania pozwolą na spokojne podejście do tego nowego wyzwania. Trzymamy mocno kciuki! Powodzenia!


GRAŻYNA BIZNESU

11 Kwietnia 2019, 11:59

Czy to tylko kolejny, prześmiewczy pomysł na zdobycie poklasku i sławy w Internecie przez grupę, najwyraźniej narzekających na nadmiar czasu, nastolatków? Czy chwytliwa nazwa i ciesząca zachłanne oko grafika to wszystko, czym można się zachwycić?

Niekoniecznie. Pozwól, że Cię przekonamy.


POKLIKANI ZAPRASZAJĄ DO WSPÓŁPRACY

10 Kwietnia 2019, 11:58

Chcesz zmieniać świat i otaczające Cię społeczeństwo?
Chcesz przysłużyć się innym ludziom?
Masz chęci do pomocy, jesteś kreatywny, i gotowy do działania?
Mamy coś w sam raz dla Ciebie!
W następnych miesiącach planujemy DRUGĄ EDYCJĘ POKLIKANYCH!!!!!
Jeśli chcesz dołączyć do naszej grupy i wraz z nami tworzyć drugą edycję tego cudownego projektu społecznego wejdź na:Rekrutacja.poklikani.pl