FILOMATA - Akademia Rozwoju

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaDOROSŁA ZŁOŚĆ

19 Marca 2019, 10:21

Zapraszamy rodziców na warsztaty z Agnieszką Stein:

Warsztat I - 7 września

Dorosła złość

 • Czy mogę coś zrobić, żeby mniej złościć się na swoje dzieci?
 • Czy mogę zrobić coś, żeby one mnie tak mocno nie złościły?
 • Co zrobić, gdy czuję, że już zalewa mnie fala złości?

Złość i radzenie sobie z nią bywa jednym z najtrudniejszych elementów rodzicielskiego doświadczenia. Większość rodziców, z którymi rozmawiam chciałaby się złościć mniej lub robić to w bezpieczniejszy dla dzieci sposób.
Nasze dziecięce doświadczenia nie przygotowały nas w większości sytuacji na radzenie sobie z natężeniem emocji jakie pojawia się, kiedy zaczynamy opiekować się własnymi dziećmi. Jako dorośli, musimy uczyć się oswajać własną złość, także po to, żeby umieć wspierać własne dzieci w radzeniu sobie z ich złością.

Warsztaty są okazją do tego, żeby przyjrzeć się z bliska własnej złości. Zobaczyć co dzieje się w mózgu rozzłoszczonego człowieka. Przyjrzeć się narzędziom, które mogą pomóc w radzeniu sobie z silnymi i trudnymi emocjami.

W trakcie wspólnie spędzonego czasu przyjrzymy się złości z punktu widzenia rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy, neuropsychologii i innych podejść, które razem dają okazję do zrozumienia tego, co się dzieje, kiedy przeżywamy złość. Co ważniejsze zobaczymy też, jak można nauczyć się przeżywania złości w nowy sposób. Jak można zbudować nowe ścieżki w swoim mózgu, które sprawią, że silne emocje będą nas wspierać w rodzicielstwie a nie utrudniać.

Warsztat II - 8 września

Granice małe i duże

 • Czasem mam wrażenie, że ja sama nie wiem do końca, gdzie leżą moje własne granice. Na ile chcę się zgodzić, a co już mnie narusza, budzi mój sprzeciw. Jak to badać?
 • Jakie są konsekwencje naruszania granic swoich dzieci?

Dzieci potrzebują granic. To jeden z najbardziej znanych i najmniej konkretnych sloganów wychowawczych. Dużo łatwiej jest zrozumieć to, czym są granice dla dzieci, kiedy odpowiemy sobie na pytanie czym są granice dla nas – dorosłych.

Kiedy odejdziemy od rozumienia granic jako reguł i zakazów i przyjrzymy się temu w jaki sposób doświadczamy naszych osobistych granic, zyskujemy nowe rozumienie tego, jak zdrowe poczucie własnych granic kształtuje się u dzieci.

W trakcie warsztatów uczestnicy uczą się rozpoznawać swoje granice i komunikować je jasno i otwarcie dzieciom. Uczą się też tego, jak brać pod uwagę granice dzieci. Dowiedzą się, jak wygląda kształtowanie się granic w trakcie rozwoju dziecka i do czego są one potrzebne. Poćwiczymy też sytuacje, w których granice dzieci i dorosłych mocno się ścierają: ktoś mówi nie, ktoś czuje złość, każdy chce, żeby było inaczej.

Warsztaty są okazją do przyjrzenia się na nowo roli rodzica w rozwoju dziecka i w budowaniu relacji w rodzinie. Mogą też być inspiracją do tego, żeby zatroszczyć się o swoje granice i potrzeby w relacjach, nie tylko z własnym dzieckiem.

Warsztaty to przestrzeń na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, żeby lepiej poznać siebie, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania. To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.

Po warsztatach uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.

Dla kogo?

Warsztaty adresowane są do rodziców, nauczycieli, psychologów, pedagogów, osób pracujących z dziećmi.

Kiedy?
7-8 września 2019r.

7 września - godz. 9.00 - 17.00

8 września - godz. 9.00 - 17.00

Gdzie?
Gliwice, ul. Bojkowska 20a, siedziba FILOMATY

Inwestycja

I opcja wybór jednego warsztatu - 240/290 zł
Są dwie możliwości:

- jednorazowe opłacenie całego szkolenia w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia zgłoszenia na szkolenie - wtedy całkowity koszt szkolenia wynosi 240 zł brutto i jest to oferta bezzwrotna, 

- wpłata w dwóch ratach: 50 zł zaliczki w w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia zgłoszenia na szkolenie i II część - 240 zł najpóźniej 10 dni przed rozpoczęciem szkolenia - wtedy koszt całości wynosi 290 zł brutto.

Przy zapisaniu się na szkolenie po 28 sierpnia obowiązuje pełna opłata tj.290zł.

II opcja wybór dwóch warsztatów - 390/470 zł
Są dwie możliwości:

- jednorazowe opłacenie całego szkolenia w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia zgłoszenia na szkolenie - wtedy całkowity koszt szkolenia wynosi 390 zł brutto i jest to oferta bezzwrotna, 

- wpłata w dwóch ratach: 100 zł zaliczki w w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia zgłoszenia na szkolenie i II część - 370 zł najpóźniej 10 dni przed rozpoczęciem szkolenia - wtedy koszt całości wynosi 470 zł brutto.

Przy zapisaniu się na szkolenie po 28 sierpnia obowiązuje pełna opłata tj.470zł.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki lub pełnej kwoty.

Opłatę należy uiścić przelewem, podając w tytule nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.

Wystawiamy faktury VAT.

Nr konta:  27 1050 1298 1000 0091 4559 6152 FILOMATA Sp. z o.o.

Jak się zapisać?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Masz pytania?
Prosimy o kontakt: szkolenia@filomata.pl lub tel. 731 231 741

Prowadzenie warsztatów: Agnieszka Stein

Agnieszka o sobie:

Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomagam im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny. Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołą Montessori. Doradzam nauczycielom, pomagam im rozwijać się zawodowo, wspieram ich w kontaktach z rodzicami. W miejscach, gdzie pracuję, uczą się również dzieci ze specjalnymi potrzebami. Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Agnieszki Stein: http://agnieszkastein.pl