FILOMATA - Akademia Rozwoju

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaBEZPIECZNIE W CYBERPRZESTRZENI - warsztaty

BEZPIECZNIE W CYBERPRZESTRZENI. PRAKTYCZNIE O WIRTUALNYM ŚWIECIE NASZYCH DZIECI

4 Lutego 2019, 10:09

Zapraszamy na warsztaty dla nauczycieli i rodziców: 

BEZPIECZNIE W CYBERPRZESTRZENI.

PRAKTYCZNIE O WIRTUALNYM ŚWIECIE NASZYCH DZIECI

Dzieci i młodzież z niezwykłą łatwością odkrywają i penetrują cyberprzestrzeń. Docierają do takich jej zakamarków, o istnieniu których dorośli często nie mają pojęcia. A treści, na które mogą tam natrafić mocno działają na ich psychikę, emocje, mogą prowadzić do stanów depresyjnych lub uzależnień. Jak zatem świadomy nauczyciel (i rodzic) może pomóc swemu dziecku bezpiecznie korzystać z komputera i telefonu komórkowego?

Jeśli chcemy robić to skutecznie, potrzebna jest wiedza na temat miejsc chętnie odwiedzanych przez młodych użytkowników Internetu oraz zagrożeń, które tam na nich czekają. Warto mieć świadomość, co nasze pociechy robią w cyberprzestrzeni, jak my dorośli możemy dyskretnie kontrolować
te działania, jak pomóc w sytuacji kryzysowej.

Podczas warsztatu otrzymacie Państwo konkretne narzędzie, które pomoże Wam zadbać o bezpieczeństwo dzieci w wirtualnym świecie.

W czasie warsztatów:

 • przeanalizujemy różne formy aktywności młodych ludzi w sieci,
 • pokażemy, jakie mogą być tego konsekwencje,
 • sprawdzimy, jak nasze dzieci używają telefonu - czy jest to narzędzie do komunikacji, czy raczej gadżet do zabawy?
 • dowiemy się, jakie są skutki uzależnienia od telefonu i gdzie, w razie potrzeby, szukać pomocy,
 • porozmawiamy o działaniach profilaktycznych zabezpieczających nasze dzieci przed zagrożeniami cyberprzestrzeni oraz o edukacji medialnej realizowanej z pozycji szkoły i domu,
 • zyskamy świadomość, która daje wybór,
 • poszukamy sposobów na mądre reagowanie, które sprzyja budowaniu relacji i nie jest policyjną kontrolą.

Dla kogo?
Zapraszamy rodziców, nauczycieli, wychowawców, psychologów i pedagogów, dyrektorów szkół i wszystkich, którzy chcą poszerzać kompetencje i świadomie uczyć młodych ludzi, jak bezpiecznie dla siebie korzystać z cyfrowej przestrzeni, jak dostrzegać zagrożenia i im przeciwdziałać.

Kiedy?
13 marca 2020r. - godz. 15.30 – 19.30

Gdzie?
Gliwice, ul. Bojkowska 20a, siedziba FILOMATY

Inwestycja
Masz dwie możliwości:

- jednorazowe opłacenie całego szkolenia w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia zgłoszenia na szkolenie - wtedy całkowity koszt szkolenia wynosi 150 zł brutto i jest to oferta bezzwrotna, 

wpłata w dwóch ratach: 50 zł zaliczki w w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia zgłoszenia na szkolenie i II część - 140 zł najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia - wtedy koszt całości wynosi 190 zł brutto.

Przy zapisaniu się na szkolenie po 7 lutego obowiązuje pełna opłata tj.190zł.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki lub pełnej kwoty.

Opłatę należy uiścić przelewem, podając w tytule nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.

Wystawiamy faktury VAT.

Nr konta 27 1050 1298 1000 0091 4559 6152 FILOMATA Sp. z o.o.

Jak się zapisać?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Masz pytania?
Prosimy o kontakt: 
email: 
szkolenia@filomata.pl
tel. 731 231 741 lub 32 270 76 65

Prowadzenie warsztatów:

KATARZYNA KUDYBA - pedagog i psycholog z trenerskim doświadczeniem zawodowym w obszarze profilaktyki uzależnień, nowych mediów i przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W swojej praktyce zawodowej przeprowadziła kilka tysięcy godzin warsztatów, szkoleń, konsultacji skierowanych zarówno do osób dorosłych jak i do dzieci oraz młodzieży.

Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, psychologii na SWPS w Katowicach, ukończyła także studia Social Media & Content Marketing na Wydziale  Humanistycznym AGH w Krakowie.

Jednak, co najważniejsze, jest praktykiem i biegłym znawcą wirtualnej przestrzeni. Jej wykłady i warsztaty boleśnie uświadamiają Nauczycielom i Rodzicom, że często nie mamy pojęcia, w jakich wirtualnych światach poruszają się nasze dzieci, już od wczesnego dzieciństwa. Po tych warsztatach świat staje się nieco inny…