FILOMATA - Szkolenia

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - czas na zmiany
  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaAKCJA - MINI MEDIACJA - spotkanie otwarte

AKCJA - MINI MEDIACJA czyli jak możemy być częścią rozwiązania, zamiast częścią konfliktu

10 Stycznia 2019, 1:36

AKCJA - MINI MEDIACJA

czyli jak możemy być częścią rozwiązania, zamiast częścią konfliktu

Spotkanie otwarte dla Rodziców

     Krzyczące na siebie, zaczepiające się dzieci prawdopodobnie chcą być wysłuchane i zrozumiane. Czy osiągną to w ten sposób? Raczej nie. Znajdźmy alternatywę. Energia zjadana przez złość, bezsilność lub frustrację może popłynąć w kierunku szukania sposobu, jak dostać to, co jest dla nas w danym momencie ważne.

     Konflikt z dzieckiem może być bolesnym przeżyciem dla każdego rodzica, a kłótnie między rówieśnikami źródłem frustracji opiekunów i nauczycieli. 

     W czasie spotkania  chcemy pokazać, jak w konflikcie towarzyszyć dzieciom, jak stawać się częścią rozwiązania i nie być częścią konfliktu.

Minimediacje:
-   przydadzą się wychowawcom i rodzicom, znajdą zastosowanie w szkołach, przedszkolach, na placach zabaw, na koloniach, we wszelkich instytucjach,
-   mają na celu przekazanie dzieciom i młodzieży umiejętności konstruktywnego radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.

Dzięki mediacjom dzieci m.in.:
-   przyzwyczajają się do szukania rozwiązań zamiast winnych,
-   uczą się słyszeć nawzajem swoje potrzeby zamiast krzyczeć, by ich zdanie było „na wierzchu”,
-   wypowiadając swoje pomysły, które są brane pod uwagę i realizowane, budują pewność siebie,
-   stają się bardziej odpowiedzialne i chętniej przestrzegają ustaleń, które tworzą/współtworzą,
-   w szkole, a następnie na studiach, w pracy i w domu będą odważniejsze w proponowaniu strategii, bardziej chętne do wsłuchania się w potrzeby innych, otwarte na wielość rozwiązań.

Kiedy?
5 kwietnia 2019r. (piątek) godz. 17.00 - 19.00

Gdzie?
GLIWICE, ul. Bojkowska 20a, Siedziba FILOMATY, tel. 322707665

Koszty?
- prosimy o wpłatę pomiędzy 15 - 40 zł. - na miarę Twoich możliwości i chęci wspierania organizowanych przez nas spotkań otwartych,

- dla Rodzice dzieci uczęszczających do Zespołu Oświatowego FILOMATA udział w spotkaniu otwartym jest bezpłatny, prosimy tylko o wpisanie w formularzu zgłoszeniowym (w polu uwagi i pytania) imienia i nazwiska dziecka.

Opłatę należy uiścić przelewem w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia zgłoszenia.

Jeśli w chwili obecnej finanse są dla Ciebie problemem, bardzo prosimy skontaktuj się z nami, postaramy się znaleźć rozwiązanie.

Jak się zapisać?
Jeśli zdecydujesz się na udział w spotkaniu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Masz pytania?
Prosimy o kontakt: szkolenia@filomata.pl lub tel. 731 231 741

Prowadzenie spotkania: 

Katarzyna Dworaczyk

Od momentu, kiedy poznałam Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga integruję je w swoim życiu; w pracy, na szkoleniach, w rodzinie. Gdy zostałam mamą, z mniejszymi i większymi sukcesami oraz „coraz lepszymi porażkami” integruję porozumienie w relacji z dziećmi. Widząc zmiany i wzbogacenie życia, jakie daje porozumienie, od 10 lat przedstawiam je nie tylko w biznesie (korporacjach, rodzinnych firmach..), ale i w instytucjach (uniwersytetach, placówkach służby zdrowia...), rodzinach, szkołach i przedszkolach.
Moim rodzinnym miastem jest Gdynia, obecnie mieszkam
w Poznaniu. W 2013 roku zakończyłam proces certyfikacji mediatora. Do zawodu trenera przygotowywałam się w Akademii Trenerów Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie. Fascynują mnie interakcje między ludźmi, mediacje zewnętrzne i wewnętrzne i że „czasem warto wybrać bycie szczęśliwym, zamiast posiadania racji”.
Obecnie wprowadzam mini-mediacje do szkół i przedszkoli w całej Polsce, spisuję tam dialogi, które zaczęły układać się w książkę.
Jestem autorką i ilustratorką, w 2016 roku napisałam i wydałam książkę o przekonaniach „Wszystko, co jest teraz zaczęło się tam”.