FILOMATA - Szkolenia

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaMINI MEDIACJE - warsztaty

8 Stycznia 2019, 2:28

Train the Trainer - Mini Mediacje

Zapraszam na cykl warsztatów, który wyposaży uczestników w narzędzia oraz wiedzę, by przeprowadzać spotkania, wykłady oraz warsztaty "Mini Mediacji z i między dziećmi" stworzoną przeze mnie metodą SNO*. 

Cykl warsztatów ma na celu zapoznanie osób uczestniczących z Mini mediacjami metodą SNO (więcej o metodzie znajdziesz tutaj),da im możliwość prowadzenia mediacji w szkołach i przedszkolach z dziećmi, nauczenie tego narzędzia uczestników swoich szkoleń, wykładów, spotkań.

Oprócz wiedzy merytorycznej dotyczącej konfliktu, Porozumienia bez Przemocy, empatycznej komunikacji i mediacji, osoby uczestniczące poznają również warsztat wystąpień publicznych, tworzenie scenariuszy szkoleń, prowadzenia szkoleń (od integracji po ewaluację), prowadzenie spotkań indywidualnych oraz grup praktycznych.

Uczestnicy otrzymają komplet materiałów źródłowych (edytowalne pliki prezentacji, ćwiczeń, scenariuszy, bajek, etc.) do samodzielnego przeprowadzania spotkań.

Oprócz Mini Mediacji opartych o stworzony przeze mnie system SNO, będziemy rozkładać na czynniki pierwsze (i szukać odpowiedzi służących dialogowi z dzieckiem i między nimi):

 • przepraszanie
 • docenianie
 • towarzyszenie w procesie złości
 • towarzyszenie w płaczu
 • … i wszystko, co nam ponadto w trakcie warsztatów się pojawi i z czym uczestnicy tutaj trafią.

Wszystkie przedstawione zagadnienia opierają się na i są spójne z Porozumieniem bez Przemocy (NVC), Systemem Wewnętrznej Rodziny (IFS) i Kompasem (Arniny Kashtan).

Warunki uczestnictwa w TTT Mini mediacje:

 • list motywacyjny
 • rozmowa kwalifikacyjna (video rozmowa to dla mnie też rozmowa:-)
 • ilość miejsc - 12

Pozytywna ocena pozwala na samodzielne, akredytowane przeprowadzanie warsztatów i wykładów metodą SNO, w tym:

 • warsztaty/wykłady zlecone do przeprowadzenia przez trenerkę - 25% wartości dla zlecającej
 • warsztaty/wykłady uzyskane samodzielnie - 10% wartości dla trenerki.

Kiedy?

wrzesień - listopad 2019r. 

Daty zjazdów:
11 października 17-21,
12-13 października 9-17,
15 listopada 17-21,
16-17 listopada 9-17,
1-2 lutego 9-17

Gdzie?

GLIWICE, ul. Bojkowska 20a, Siedziba FILOMATY

Koszt:

3000 zł (0% vat) lub 3690 zł (23% vat)

Zachęcamy do uzyskania dofinansowania z BUR - informacja o dofinansowaniu dostępna TUTAJ.

* jeżeli koszt jest barierą - proszę o kontakt, znajdziemy rozwiązania:-) 

Kontakt i zapisy:
katarzyna@grl.zone
+48 791333913

Jak się zapisać?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Prowadzenie warsztatów:

Katarzyna Dworaczyk

Od momentu, kiedy poznałam Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga integruję je w swoim życiu; w pracy, na szkoleniach, w rodzinie. Gdy zostałam mamą, z mniejszymi i większymi sukcesami oraz „coraz lepszymi porażkami” integruję porozumienie w relacji z dziećmi. Widząc zmiany i wzbogacenie życia, jakie daje porozumienie, od 10 lat przedstawiam je nie tylko w biznesie (korporacjach, rodzinnych firmach..), ale i w instytucjach (uniwersytetach, placówkach służby zdrowia...), rodzinach, szkołach i przedszkolach.
Moim rodzinnym miastem jest Gdynia, obecnie mieszkam
w Poznaniu. W 2013 roku zakończyłam proces certyfikacji mediatora. Do zawodu trenera przygotowywałam się w Akademii Trenerów Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie. Fascynują mnie interakcje między ludźmi, mediacje zewnętrzne i wewnętrzne i że „czasem warto wybrać bycie szczęśliwym, zamiast posiadania racji”.
Obecnie wprowadzam mini-mediacje do szkół i przedszkoli w całej Polsce, spisuję tam dialogi, które zaczęły układać się w książkę.
Jestem autorką i ilustratorką, w 2016 roku napisałam i wydałam książkę o przekonaniach „Wszystko, co jest teraz zaczęło się tam”.