FILOMATA - Akademia Rozwoju

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaPbP - MODUŁ I - Komunikacja, która zbliża - ZROZUMIEĆ SIEBIE

MODUŁ I - KOMUNIKACJA, KTÓRA ZBLIŻA - MIĘKKIE ROZWIĄZANIA DLA TWARDYCH PROBLEMÓW - ZROZUMIEĆ SIEBIE

29 Kwietnia 2019, 12:22

Czym jest dobra, skuteczna komunikacja? Świat pokazuje nam wyraźnie, że umiejętność nawiązywania kontaktu ze sobą samym i z innymi ludźmi jest źródłem harmonii w naszym życiu. Tego można się nauczyć! Proponujemy wszystkim, chcącym doskonalić swoje umiejętności w zakresie empatycznej komunikacji niezwykły trening języka:

POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY - MODUŁ I
KOMUNIKACJA, KTÓRA ZBLIŻA - MIĘKKIE ROZWIĄZANIA DLA TWARDYCH PROBLEMÓW

ZROZUMIEĆ SIEBIE

Głównym tematem dwudniowych warsztatów wprowadzających jest poznanie podejścia NVC, sprawdzenie, doświadczenie w praktyce, na czym polega empatyczna komunikacja, poszukanie drogi do zrozumienia siebie i innych ludzi. Będziemy ćwiczyć sposoby, w których możemy wyrażać siebie ze szczerością i uczciwością. To zaproszenie do świata dialogu, w którym każda strona jest z szacunkiem brana pod uwagę.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą świadomie budować relacje - tak, aby były źródłem satysfakcji, radości i bliskości. Zawodowo będą szczególnie przydatne dla osób pracujących w działach szkoleń, działach HR, psychologów, pedagogów, psychoterapeutów i trenerów, dadzą możliwość wzbogacenia swojego warsztatu o  skuteczne narzędzia pracy i przyjrzenia się swojemu stylowi komunikacji.  Świadomość daje wybór!

W trakcie warsztatów dowiesz się, jak można:

 • budować relacje oparte na zrozumieniu i empatii,
 • być w kontakcie ze swoimi emocjami,
 • zerwać ze sposobem myślenia, który prowadzi do gniewu i depresji,
 • nie brać odpowiedzialności za uczucia innych ludzi i jednocześnie - brać pod uwagę ich potrzeby,
 • postrzegać rzeczywistość bez osądów i porównań,
 • zapobiegać konfliktom i rozwiązywać je, stosując Porozumienie bez Przemocy,
 • dzięki empatycznej komunikacji z innymi stać się szczęśliwszym człowiekiem,
 • rozpoznawać zakłócenia w procesie komunikacji i jak ich unikać,
 • zmienić sposób mówienia na taki, który zaprasza do dialogu i tworzy atmosferę wzajemnego szacunku

Warsztaty prezentują podejście POROZUMIENIA BEZ PRZEMOCY Marshalla Rosenberga. Porozumienie bez Przemocy (ang. Nonviolent Comuniaction - NVC) jest czymś więcej, niż skuteczną strategią rozmowy. Jest życiową postawą, umożliwiającą tworzenie sytuacji, w których każdy uczestnik coś zyskuje, która daje konkretne narzędzia do budowania empatycznej komunikacji, co prowadzi do zrozumienia siebie i innych. Pozwala zobaczyć, jak rozmawiać z ludźmi, a nie tylko do nich mówić – a to wielka różnica. Mówiąc najkrócej – PbP (NVC) oznacza w praktyce:

MNIEJ NIEPOROZUMIEŃ, MNIEJ FRUSTRACJI, WIĘCEJ ROZWIĄZAŃ, WIĘCEJ RADOŚCI.

Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem aktywnych metod warsztatowych i prezentacji. Będziemy pracować na przykladach z naszego życia. Przygotujemy niezbędne materiały szkoleniowe.

W czasie warsztatów zaprezentujemy i poćwiczymy 4 kroki empatycznej komunikacji:

 • obserwację bez osądu,
 • wyrażanie uczuć,
 • identyfikowanie swoich potrzeb i potrzeb innych ludzi,
 • wyrażanie próśb. które nie są żądaniem

W czterech krokach pokażemy, jak można zmienić swój styl wyrażania siebie i słuchania innych, tak aby nawiązywać szczere i otwarte relacje, oparte na wzajemnym szacunku. Zobaczymy, jak odróżnić oceny od obserwacji, odkryjemy różnorodność uczuć i potrzeb, sprawdzimy, co zrobić, żeby prośba nie była żądaniem.

Marshall Rosenberg nazwał język 4 kroków językiem żyrafy i przeciwstawił go językowi szakala.

Chcesz się dowiedzieć, dlaczego? Przyjdź na warsztaty!

Opinie uczestików poprzednich edycji warsztatów

...ten warsztat to była dla mnie pasjonująca podróż pociągiem, która bazowała na zaufaniu do grupy i doświadczeniu oraz wiedzy Elżbiety, prowadzącej szkolenie. Dojechałam do kilku inspirujących stacji: Uświadomiłam sobie, że każdy z nas ma te same potrzeby i że mogą być u każdego/każdej w innej kolejności usytuowane.  Znalazłam możliwość szukania oceanu strategii jak dochodzić do celu z uszanowaniem siebie i innych. A na ostatniej stacji podczas tej wyprawy wiem, że chcę kontynuować podróż w świecie NVC. Dziękuję! 

Kaśka

Dziękuję Elżbiecie za profesjonalne podejście, zaangażowanie i niezwykłą, udzielającą się energię podczas warsztatów. Choć „coś tam” w temacie NVC już wiedziałam i starałam się w swoim życiu, stawiać na relacje z drugim człowiekiem, po raz pierwszy od bardzo dawna, uświadomiłam sobie, jak ważne w tym procesie jest zatroszczenie się i okazanie empatii - samej sobie. Dziękuję również za zrozumienie i szacunek dla trudów otwartości, za uśmiech, skupienie i za empatię… Za ciekawą i zabawną formułę zaproszenia grupy do współpracy i aktywności :) Za wszelkie inspiracje, wskazówki i za zaskakującą niespodziankę, która została w kopercie…

  Edyta - mama Martyny i Oliwiera 

DZIĘKUJE OGROMNIE za...

...uswiadomienie "szakala i zyrafy" we mnie i innych, "listę potrzeb", "4kroki", "ćwiczenie z wartościami", "nazywanie uczuc" (...) , Twoją energię, którą się podzieliłaś a ja dzielę się dalej... i nie mogę przestać!, wysłuchanie...  (poczułam się jak nigdy dotąd... brakuje mi słowa na określenie tego glebokiego uczucia ktore się pojawiło wtedy... moze "bezpiecznie" ...nie chyba po prostu "kolorowo"), za "kopniaka" do działania... do nie poddawania się... do dzielenia się... do dalszej nauki... do życia...

...Twoją Chęć dzielenia się wiedzą, swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami, a nawet i błędami...

...to że nauczyłam się słuchać całą sobą (...)

...to że mogłam się znów nauczyć czegoś od innych

...przypomnienie mi, że warto być otwartym na ludzi... bo ostatnio już powątpiewałam trochę ... :(

...przypomnienie, że trzeba dbać o relacje, które są naszym "jedynym kapitałem" i są najważniejsze w życiu. Tak po prostu:  DZIĘKUJĘ BARDZO... 

szczęśliwa mama - Grażyna

Warsztat poprowadzony w sposob bardzo profesjonalny, rzetelny i rzeczowy. Te dwa dni pozwolily mi spojrzeć na wiele dotad problemowych spraw z innej perspektywy, pokazaly jak wiele zależy od nas. Do tego calość przeprowadzona w sposob absorbujacy,ciekawy, angażujacy w kazdej niemal minucie. Szczerze polecam.

Ewa

...ja nawet nie wiedziałam, w jakim byłam "deficycie komunikacyjnym". Jestem zadowolona, bo naładowałam się empatią.Bardzo mnie raduje, że krąg osób dbających o relacje jest coraz szerszy. Przecież chyba chodzi o to, żeby było dobrze, a nie źle; lepiej , a nie gorzej, czyż nie????  A skoro wiadomo, jak to się robi, to działać! Z wyrazami podziwu i wielkiej sympatii -

Weronika Z.-G.

Kiedy?

Najbliższe warsztaty: 13-14 września 2019r. (piątek-sobota)

13 września - piątek, godz. 15.00 - 19.00

14 września - sobota, godz. 9.00 - 18.00 (w tym godzinna przerwa na lunch)

Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia zamkniętego dla zespołu współpracowników, na indywidualne zamówienie, zgodnie z potrzebami.

Gdzie?

Gliwice, ul. Bojkowska 20a, siedziba FILOMATY

Inwestycja

Są dwie możliwości:

- jednorazowe opłacenie całego szkolenia w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia na szkolenie - wtedy całkowity koszt szkolenia wynosi 280 zł brutto i jest to oferta bezzwrotna, (w przypadku rodziców dzieci uczęszczających do FILOMATY, par, rodziny, dwóch osób z tej samej instytucji koszt szkolenia przy jednorazowej wpłacie wyniesie 260 zł za jedną osobę).

- wpłata w dwóch ratach: 100 zł zaliczki w w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia na szkolenie i II część - 240 zł najpóźniej 10 dni przed rozpoczęciem szkolenia - wtedy koszt całości wynosi 340 zł brutto.

Przy zapisaniu się na szkolenie po 1 września obowiązuje pełna opłata tj. 340 zł.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki lub pełnej kwoty.

Opłatę należy uiścić przelewem, podając w tytule nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.

Wystawiamy faktury VAT. Opłatę należy uiścić przelewem, podając w tytule nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.

Nr konta:  27 1050 1298 1000 0091 4559 6152 FILOMATA Sp. z o.o.

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Masz pytania?
Prosimy o kontakt: szkolenia@filomata.pl lub tel. 731 231 741

Nie obiecujemy szybkich rozwiązań, ale dajemy gwarancję zrobienia następnego kroku w Twoim własnym Rozwoju!

Prowadzenie warsztatów:

Elżbieta Więcław - certyfikowana trenerka PbP (NVC). Od wielu lat z radością dzieli się jako praktyk sposobami wykorzystania filozofii PbP w życiu prywatnym i zawodowym.

Wszystko da się powiedzieć. Trzeba tylko zacząć, słowo po słowie.

Javier Marias