FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

WALENTYNKI

15 Lutego 2019, 8:21

14 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. Z tej okazji zorganizowana została Poczta Walentynkowa. Każdy przedszkolak mógł własnoręcznie przygotować kartkę dla ulubionego kolegi lub koleżanki. Na sali gimnastycznej odbyło się wręczanie kartek, a następnie dzieci wybrały się do „Walentynkowego kina” ,gdzie oglądaliśmy bajkę pod tytułem „Zakochany kundel”.


MISIE W PIZZERII

6 Lutego 2019, 8:45

W tym tygodniu świętujemy Światowy Dzień Pizzy. Misie z tej okazji wybrały się na gliwicki rynek, aby nauczyć się od prawdziwych specjalistów, jak własnoręcznie zrobić pizzę. Na kulinarnych warsztatach  w pizzerii Dominium dowiedzieliśmy się ,że pierwsza pizza powstała 300 lat temu, a czapka osoby robiącej pizzę nazywa się „budyniówka”. Było pysznie i wesoło.


BAL KARNAWAŁOWY

6 Lutego 2019, 4:33


We wtorek 5 lutego w przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. Dzieci mogły w tym dniu spełnić swoje marzenia i stać się swoim ulubionym bohaterem z bajki. Dzieci miło spędziły czas na wspólnych tańcach i zabawach przy muzyce. Do domu dzieci wracały w wyśmienitych humorach, dzieląc się z bliskimi swoimi przeżyciami.


SEN ŻYRAFY W SMERFACH

6 Lutego 2019, 3:29

W najmłodszej grupie Smerfów na przełomie stycznia i lutego zrealizowany został projekt ”Sen Żyrafy”, który opiera się na metodzie „Porozumienia bez Przemocy” wg Marshalla Rosenberga. Projekt „Sen Żyrafy” pomaga nauczycielom i dzieciom, w formie zabawy, porozumiewać się ze sobą językiem serca. Od chwili pojawienia się żyrafiątka w przedszkolu, dzieci poznają „język żyrafy”, czyli komunikację empatyczną: uczą się, jak szczerze mówić  o tym, co dla nich ważne i jednocześnie rozumieć potrzeby drugiej osoby. W kolejnych tygodniach dzieci pogłębiają umiejętności nazywania uczuć i potrzeb, okazywania empatii oraz rozwiązywania konfliktów.

 


KULIG W WIŚLE

4 Lutego 2019, 8:00

Dziś Misie ,Jeżyki i Tygryski wybrały się na zimowy kulig. Byliśmy tylko w Wiśle, a klimat jak w prawdziwej krainie lodu. Aby się rozgrzać zatrzymaliśmy się w góralskiej chacie, gdzie czekała na nas pyszna kiełbaska z grilla i aromatyczna ziołowa herbatka na źródlanej wodzie.


WARSZTATY CHEMICZNE W JEŻYKACH

3 Lutego 2019, 7:57

W ubiegły piątek Jeżyki wzięły udział w warsztatach chemicznych. Poznały kilku nowych chemicznych bohaterów takich jak H2O, CO2, menzurka, szczypce... Ale najfajniejsze okazały się własnoręcznie przeprowadzone eksperymenty z tworzeniem dymu i magicznej piany. Zabawa była przednia!

 


MUZYCZNE WARSZTATY W SMERFACH

2 Lutego 2019, 12:10

29 stycznia w grupie Smerfów odbyło się spotkanie z przedstawicielami Filharmonii Śląskiej. Dzieci wybrały się w muzyczną podróż i poznały nowe instrumenty. Nie zabrakło także tańca oraz muzycznych zabaw.

 


ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

29 Stycznia 2019, 9:35

W przedszkolu już od połowy stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Każda z grup przygotowała występ, aby podziękować swoim bliskim za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Misie i Tygryski przedstawiły Jasełka, Smerfy i Jeżyki przygotowały program z wierszykami i piosenkami o ukochanych Babciach i Dziadziusiach!

Niezmiernie miło było nam Państwa gościć ! 


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

19 Stycznia 2019, 7:56

„Wiwat Misiu, łakomczuszku,

niech nie burczy Ci już w brzuszku.

My życzenia ci składamy,

byś był jak najdłużej z nami.

Miodku zawsze miej w dostatku,

żyj nam 100 lat nasz Puchatku!”

 

W piątek 18 stycznia w przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Nie zabrakło w tym dniu bajek, gier i zabaw o naszym ulubionym misiu.Z GÓRKI NA PAZURKI...

11 Stycznia 2019, 6:00

Korzystając z pięknej i śnieżnej zimowej aury Misie wybrały się na górkę obok przedszkola. Dzieci zabrały ze sobą sanki i jabłuszka ,oczywiście aby pozjeżdżać z górki na pazurki…Zabawa była wspaniała !!