FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

DZIEŃ KROPKI

16 Września 2018, 12:15

14 września odchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, święto kreatywności, pokonywania własnych ograniczeń i umacniania wiary we własne możliwości. A wszystko za sprawą książki Petera Reynoldsa „The Dot”, który opisuje historię Vashti, dziewczynki przekonanej, że nie potrafi rysować. Wszystko się zmienia za sprawą nauczycielki, dzięki której  Vashti  zaczyna wierzyć we własne umiejętności.

W naszym przedszkolu tego dnia każdy przedszkolak miał na ubraniu kropki w różnej postaci. Wykonaliśmy prace plastyczne inspirowane kropkami, a także wzięliśmy udział w sesji zdjęciowej z kropkami w tle na sali gimnastycznej.

      


MISIE I TYGRYSKI NA WYCIECZCE W ZAGRODZIE EDUKACYJNEJ

14 Września 2018, 7:12

We wtorek 11 września dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola odwiedziły "Zagrodę Edukacyjną u Kowala". Pani gospodarz przywitała nas domowej robaty lemoniadą i ciastem cytrynowym, a następnie rozpoczeliśmy "wykopki". Zabawa była przednia, kopaliśmy ziemniaki i piekliśmy je w ognisku. Następnie pojechaliśmy wozem do lasu, a potem karmiliśmy zwierzątka w gospodarstwie. Na końcu były zabawy na placu zabaw no i oczywiście degustacja upieczonych ziemniaków...Pychota :)

  
 


SMERFY W TĘCZOWEJ KRAINIE

14 Września 2018, 6:31

"Były sobie Smerfy, był raz sobie Smerfów świat..."

W tym roku dołączyła do nas nowa grupa trzylatków - SMERFY!

SMERFY TO MY !
 


JUDO

3 Września 2018, 8:56

Drodzy Rodzice 06.09.2018 o godz.16.00 odbędzie się lekcja pokazowa z judo. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców i dzieci. Zajęcia prowadzi Pan Sebastian Laskowski.

Informujemy również, iż zajęcia będą się odbywały w poniedziałki godz. 14.00 - 14.45 oraz w środę  14.15- 15.00.

 


WITAMY PO WAKACJACH

3 Września 2018, 8:46

Serdecznie witamy po wakacjach !

W szczególności witamy dzieci, które po raz pierwszy przybyły do naszego przedszkola.

Wszystkim życzymy wielu radosnych dni, wspaniałych zabaw, ciekawych i rozwijających zajęć!


WARSZTATY Z OPLEM

26 Sierpnia 2018, 5:23

Nasze najmłodsze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez firmę OPEL. Te zajęcia na długo pozostaną w Naszej pamięci, a dzieci bardzo chętnie brały w nich udział. Poniżej zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami:

https://opelpost.com/07/2018/przedszkole-jak-linia-montazowa/


INFORMACJE

22 Sierpnia 2018, 12:12

Z wielką radością zawiadamiamy, że od września nadchodzącego roku szkolnego 2018/2019 rozkład  zajęć Naszych przedszkolaków wzbogacą zajęcia z plastyki. Każda grupa będzie miała do dyspozyji 60 minut zajęć plastycznych tygodniowo, które będą prowadzone przez Panią plastyczkę- Izabelę Gielnik. 

Dodatkowo z początkiem nowego roku szkolnego do grona pedagogicznego dołączy psycholog- Pani Anna Wilczek, która będzie w Naszym przedszkolu przez 11 godzin tygodniowo.

Z całego serca życzymy w nadchodzącym roku szkolnym wszystkim podopiecznym wielu przygód, wszechstronnego rozwoju i nieznikającego uśmiechu na buziach. 


PRZEDSZKOLE NA MEDAL

12 Czerwca 2018, 6:13

W poniedziałek, 4 czerwca, nasze najstarsze przedszkolaki z grupy Biedronek zjawiły się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Okazja była ku temu wyjątkowa. Podsumowanie tegorocznego plebiscytu Dziennika Zachodniego „Przedszkole na medal 2018”, który cieszył się dużym powodzeniem w miastach i miejscowościach województwa śląskiego. Biedronki zajęły I miejsce w kategorii "Najsympatyczniejsza grupa Przedszkolna". Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie i oddane na nas głosy!


DZIEŃ DZIECKA W MŁODSZYCH GRUPACH

12 Czerwca 2018, 6:05

Z okazji Dnia Dziecka grupy Jeżyków i Misiów uczestniczyły w wielu atrakcjach zorganizowanych na terenie placu zabaw. Wiele radości sprawiły dzieciom "dmuchańce", a także wata cukrowa. W związku z tym świętem Jeżyki i Misiaki pojechały również do bawialni "Czary Mary". 


XVIII WIELKA PARADA SMOKÓW W KRAKOWIE

8 Czerwca 2018, 8:47

03.06.2018r. nasze najstarsze przedszkolaki wraz ze swymi starszymi kolegami z SP FILOMATA wzięły udział w niezwykłym wydarzeniu – Paradzie Smoków „Smoki z dziennika Marco Polo”. Ponad 1000 dzieci z całego kraju przeszło ulicami krakowskiej starówki  w kolorowym korowodzie prezentując wykonane przez siebie smoki.  Nasz smok „Niepokonany Fajerwerek” zajął III miejsce w konkursie na najpiękniejszego i najbardziej pomysłowego smoka. A oto jego historia, którą wymyśliły Biedroneczki:

 

„ Po dalekie krainy świata…”

            „ W odległych Chinach mieszkał smok. Zapragnął on wyruszyć na wakacje. Wzbił się w niebo i wyruszył w nieznane. Leciał długo, daleko, aż zobaczył przedszkole, a w nim bawiące się dzieci. Bardzo mu się to miejsce spodobało. Zapukał do okna naszej Sali, a my je otworzyliśmy. Wsadził przez otwór łeb, ale nie umiał się cały w nim zmieścić. Wyszliśmy więc do niego. Smok był bardzo ciekawy kim jesteśmy i co my tutaj robimy. Przedstawiliśmy się  i zaprosiliśmy go do wspólnej zabawy. Ach jaka to była radość grać w piłkę, bawić się w berka i skakać na skakance razem ze smokiem! Smok tak bardzo nas polubił, że jednym ruchem ogona zgarnął nas wszystkich i posadził na swój grzbiet. Polecieliśmy wysoko, wysoko i jeszcze wyżej! Lecieliśmy między chmurami, a wszystko na ziemi wyglądało na takie małe, malutkie. Przelecieliśmy przez tęczę i ku naszemu wielkiemu zdziwieniu smok zmienił swoje barwy na barwy tęczy. Jak się okazało smoczysko zabrało nas w podróż do jego ojczystego kraju – do Chin. Mogliśmy tam podziwiać wiele innych smoków, które były bardzo przyjazne ludziom, mądre i piękne. Zobaczyliśmy Wielki Mur Chiński, niezmierzone pola ryżowe, pałac i tron cesarza z jego lśniącymi złotymi zdobieniami. Naszą wycieczkę zakończył pokaz kolorowych fajerwerków, które przed wiekami wynaleźli właśnie Chińczycy. Smok był bardzo dumny ze swojej tradycji i kultury. Niestety czas było wracać… Zmęczeni ogromem wrażeń zasnęliśmy na olbrzymim grzbiecie smoka i obudziliśmy się już w naszym przedszkolu, w Polsce. Po powrocie wszyscy poczęstowaliśmy się pysznymi lodami, po których smok zamiast zionąć ogniem zaczął puszczać mydlane bańki. Dlaczego? Nikt z nas nie wie, nawet on sam, choć przecież jest taki mądry. Podzieliliśmy się z nim naszą radością i dziecięcym uśmiechem.

            A teraz my zabraliśmy naszego smoczego przyjaciela w podróż do Krakowa, aby poznał nasze tradycje i obyczaje, i oczywiście poznał nowego kolegę – Smoka Wawelskiego.”