FILOMATA - Przedszkole

  • slidebg1
    Przedszkole Tęczowa Kraina FILOMATY
    - odkrywamy świat
  • slidebg1
  • -->
FilomataPrzedszkole

PODARUJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA

17 Listopada 2018, 1:07

Akcja Podaruj Pluszaka Dla Dzieciaka

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy, magiczny czas- Święta Bożego Narodzenia. W tym roku chciejmy dołączyć do Akcji Podaruj Pluszaka Dla Dzieciaka, która ma na celu wywołanie uśmiechu u małych cudownie walczących bohaterów. Mowa jest o dzieciach, które na co dzień walczą z chorobą nowotworową w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II.

Zbieramy nowe pluszaki, gry, kolorowanki.

Akcja trwa do 30 listopada 2018 roku, aby w kolejny dzień wysłać paczkę do czekających maluchów.         
                                                                           Z góry dziękujemy! 


STARSZAKI NA WYCIECZCE W KOPALNI LUIZA

16 Listopada 2018, 12:44

15 listopada odbyła się pełna wrażeń oraz niezwykłych wyzwań wycieczka do kopalni. Dzieci na swojej drodze spotkały Skarbnika, który wcale nie okazał się strasznym duszkiem, opowiedział o swojej roli w kopalni oraz na koniec poczęstował wszystkich cukierkami, aby jak się okazało dodać nam odwagi! Dzieci przechodziły przez wąskie tunele, gdzie Misie i Tygryski musiały się schylać, aby przejść. Następnie oglądaliśmy wszystkie ogromne maszyny pomagające w wydobyciu węgla. Przejechaliśmy się prawdziwą górniczą kolejką, zwiedzając ciemne zakamarki kopalni oraz spędziliśmy chwilę w kaplicy, gdzie zobaczyliśmy statuetkę św. Barbary. Na samym końcu każdy z Misiów i Tygrysków został mianowany na małego sztygara!

Po wyjściu z podziemia poszliśmy obejrzeć króciutki film o Węgielku, a po nim prawdziwy Sztygar w galowym stroju zabrał nas na barbórkowe spotkanie. Oczywiście przez cały pobyt w kopalni towarzyszyła nam dźwięczna śląska gwara!

Wycieczka była długa, męcząca, ale myślę , że warta zapamiętania, zwłaszcza dla nas wszystkich mających w rodzinie prawdziwych górników.


DZIEŃ DYNI

14 Listopada 2018, 9:53

We wtorek 13 listopada świętowaliśmy dzień dyni, było pysznie i kolorowo! Oprócz dyniowych przebrań i zabaw była także degustacja dyniowych babeczek, wafelków i pestek. Był też konkurs na najpiękniejszą dynię- wszystkie przyniesione były przepiękne, każdy uczestnik dnia dyni został wyróżniony dyplomem!


JEŻYKI W KINIE AMOK

12 Listopada 2018, 9:46

Jeżyki wybrały się do kina Amok na warsztaty. Mogliśmy tam zwiedzić całe kino wraz z zapleczem i pomieszczeniem kinooperatora. Widzieliśmy maszyny wyświetlające filmy, a nawet mogliśmy osobiście je włączyć! Na koniec udało nam się zobaczyć kilka fajnych bajek. Było naprawdę ciekawie!


MALI PATRIOCI DLA NIEPODLEGŁEJ

10 Listopada 2018, 9:45

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy! Tym samym włączyliśmy się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.  

Odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu „Symbole narodowe z recyklingu”. Prace wykonane przez naszych przedszkolaków były bardzo ciekawe i oryginalne! Gratulujemy raz jeszcze!

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!

 

 


III OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH

10 Listopada 2018, 9:44

Dnia 30.10.2018 roku w katowickim spodku odbyły się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli   w Szachach. Po raz kolejny na arenie szachowej wystartowało blisko 1500 zawodników z całej Polski, podzielonych na poszczególne kategorie wiekowe. Zawody zostały rozegrane na dystansie 7 rund po 10 min dla zawodnika. Nasze przedszkole reprezentowało 12 dzieci z grupy Jeżyków, Misiów i Tygrysków. Był to dla nich debiut w największym turnieju w Polsce. W ubiegłym roku nasze przedszkole zdobyło złoty medal, ale w zawodach brały wtedy udział dzieci, które poszły już do szkoły. Tym bardziej jest to duży sukces młodych szachistów. W grupie przedszkolnej wystartowało 82 dzieci. Przedszkole Tęczowa Kraina Filomata zajęła 2 miejsce wśród 41 przedszkoli. Na ten wynik zapunktowały dwie najlepsze dziewczynki w grupie oraz dwóch najlepszych chłopców.

Każdy z zawodników otrzymał medal, dyplom i upominek. Gratulujemy naszym pociechom oraz dziękujemy Pani Ani Kohut za wspaniałe przygotowanie! I miejmy nadzieję „do zobaczenia” za rok w legendarnym spodku!

 


DZIEŃ MUZYKI

3 Listopada 2018, 10:36

Dnia 26.10 w Naszym Przedszkolu odbył się Dzień Muzyki. W tym dniu nasze przedszkolaki przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Gitara, fortepian i trąbka to tylko niektóre instrumenty, które dzieci mogły poznać i usłyszeć ich brzmienie. Każde dziecko, samodzielnie grało na instrumentach tworząc wspólnie wesoła orkiestrę. Zabawa była wyśmienita, a dzieci radosne i zadowolone. Wspólną uroczystość zakończyło wręczenie pamiątkowych dyplomów.


WYNIKI KONKURSU

30 Października 2018, 12:54

Oto laureaci konkursu językowo-plastycznego „Wspomnienia z wakacji”.

Serdecznie gratulujemy!    


DOGOTERAPIA

23 Października 2018, 4:42

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził Pan Tomek z pieskiem Largo z Polskiego Centrum Dogoterapii. Ideą spotkania było przekazanie dzieciom wiedzy na temat bezpiecznego kontaktu z psem. Poprzez zabawy i gry zostaliśmy wprowadzeni w świat czworonogów.