• slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - zapewniamy start w dorosłość
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
FilomataLiceum

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015-2016 W GIMNAZJUM I LO FILOMATA

1 Września 2015, 7:07

Za nami uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015-2016. Dobrze było znowu znaleźć się w gronie przyjaciół, poczuć atmosferę  FILOMATY. Tym bardziej, iż na spotkaniu pojawiła się duża grupa  Absolwentów. Wykład inauguracyjny wygłosił nas znakomity Gość dr Jacek Kurek. Wprowadził nas w świat wspaniałego malarstwa, muzyki i filozofii. Ta wyjątkowa opowieść była kanwą dla ważnego przesłania: pamiętajmy, jak wiele zależy od nas samych!

U progu nowego o roku szkolnego życzymy  wszystkim FILOMATOM odwagi w podejmowaniu wyzwań, wytrwałości i cierpliwości w drodze do celu, radości z każdego dnia, ZACHWYTU (o którym mówił nasz Gość) towarzyszącemu codziennej pracy. Dobrego roku szkolnego!

   


RANKING LICEÓW STEM Perspektywy 2015

6 Lipca 2015, 11:39

30 czerwca w Centrum Nauki Kopernik zostały ogłoszone wyniki pierwszej edycji Rankingu Liceów STEM Perspektywy 2015. W gronie najlepszych szkół w Polsce, na 82 miejscu,  znalazło się Liceum Ogólnokształcące FILOMATA.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY


WYNIKI MATURY 2015

5 Lipca 2015, 3:30

Cała społeczność filomacka serdecznie gratuluje Wam Drodzy Maturzyści znakomitych wyników uzyskanych w sesji wiosennej MATURY 2015! Cieszymy się i jesteśmy dumni, iż 100% absolwentów FILOMATY zdało egzamin dojrzałości. GRATULUJEMY!

A oto wyniki:

 


AKADEMIA FILOMATY 2015

27 Czerwca 2015, 7:52

26 CZERWCA 2015 ogłoszono rozstrzygnięcia AKADEMII FILOMATY, która co roku przyznaje specjalne nagrody najwybitniejszym osobowościom uczniowskim. "Czwórka wspanialych" zostaje uhonorowana tytułami:

PRIMUS INTER PARES - nagroda dla najlepszego ucznia,

ARTIFEX OPTIMUS - nagroda dla wybitnego artysty,

SOCIETATI CONSULENS - nagroda dla wybitnego społecznika,

CORPORE FIRMISSIMUS - nagroda dla wybitnego sportowca,

Wyboru dokonuje Akademia FILOMATY spośród osób nominowanych przez poszczególne klasy. W tym roku do nagród Akademii nominowani byli: Marcin Kleibert, Bartłomiej Woryński, Kaludia Boksa, Anna Drobczyk, Katarzyna Rachuba, Jakub Karmański i Patryk Tulibacki.

W roku 2015 Akademii FILOMATY patronowała Firma TAURON DYSTRYBUCJA SA.

Mottem edycji 2015 jest zdanie: ENERGIA ROZWOJU. Z TAURONEM W TWOJĄ PRZYSZŁOSĆ. 

Serdecznie dziękujemy Firmie TAURON DYSTRYBUCJA SA za ufundowanie nagród w tegorocznej edycji Akademii FILOMATY!

Laureaci tegorocznej Akademii:

PRIMUS INTER PARES –  Marcin Kleibert

SOCIETATI CONSULENS – Anna Drobczyk

CORPORE FIRMISSIMUS – Jakub Karmański

ARTIFEX OPTIMUS - Klaudia Boksa


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

26 Czerwca 2015, 11:59

26 czerwca uroczyście zkończyliśmy rok szkolny 2014/2015.To był dla FILOMATÓW dobry rok!
   
 


NIEZAPOMNIANA LEKCJA HISTORII

25 Czerwca 2015, 8:30

W ostatnim tygodniu nauki gościliśmy w szkole Grupę Rekonstrukcyjną II Korpusu Polskiego. Naszymi przewodnikami po dziejach II wojny światowej byli Panowie Milan Sternik i Tomasz Kołtun. Serdecznie dziękujemy za tę wyjątkową lekcję historii.

   


ODDYCHAJ ŚWIADOMIE

23 Czerwca 2015, 9:20

Warsztaty ze świadomości własnego oddechu przeprowadziła nasza absolwentka, a obecnie wokalistka jazzowa Karo Glazer. Gościem FILOMATY był również Michał Godlewski, trener rozwoju osobistego, który przyjechał do nas specjalnie z Krakowa. Dziękujemy za poświęcony nam czas i niezwykle ciekawe zajęcia.


DZIEŃ SPORTU

22 Czerwca 2015, 8:54

Ostatni tydzień roku szkolnego - rozpoczęliśmy na sportowo! Każdy miał okazję wybrać coś dla siebie spośród różnych aktywności. Działaliśmy także w kąciku zdrowego jedzenia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

    

 


RAJD KAJAKOWO-ROWEROWY

15 Czerwca 2015, 8:38

Wakacje za pasem. Aby się do nich dobrze przygotować grupa FILOMATÓW w ostatni weekend wybrała się na rajd kajakowo-rowerowy. Pogoda i humory dopisały. 

   


WIZYTA PHILIPA ZIMBARDO W FILOMACIE

19 Maja 2015, 12:29

18 maja gościliśmy w szkole światowej sławy psychologa społecznego, profesora Philipa Zimbardo. Pan Profesor odwiedził FILOMATĘ w związku z realizowanym przez nas Projektem Bohaterskiej Wyobraźni. To było niesamowite wydarzenie! Pan Profesor z dużym uznaniem przyjął program HIP-cio, przygotowany przez trenerów HIP naszej szkoły podstawowej. Z wielkim wzruszeniem wysłuchał piosenki Bohaterem każdy może zostać, napisanej przez panie Gabrielę Morel, Elżbietę Więcław i Grażynę Dzwonowską. Zapowiedział, iż chciałby, aby stała się ona PIOSENKĄ PROJEKTU we wszystkich krajach, w których jest on realizowany. To dla nas niezwykła radość i powód do dumy.

   

zobacz teledysk     zobacz nasz filmik PODAJ DALEJ     

Dziękujemy Telewizji IMPERIUM za pomoc w realizacji projektu. Zobacz relację TV Imperium

Zobacz relację na szkolnym  Facebooku

Dziennik Zachodni - relacja z wizyty

Nasze Miasto - Gliwice - relacja z wizyty