FILOMATA - Liceum

 • slidebg1
  FILOMATA -szkoła możliwości
  - zapewniamy start w dorosłość
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataLiceum

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

17 Sierpnia 2016, 11:35

Zapraszamy naszych Uczniów, Rodziców i Przyjaciół Szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 - 1 września o godz. 9.00


GODZINY PRACY SEKRETARIATU W CZASIE WAKACJI

21 Lipca 2016, 7:50

Godziny pracy sekretariatu w czasie wakacji
od 01 lipca do 22 lipca 2016
w godz. od 9.00 – do 13.00

od 23 lipca do 15 sierpnia 2016 
– NIECZYNNY

od 16 sierpnia – do 31 sierpnia 2016
od godz. 9.00 do 15.00


 

 Wspaniałych wakacji - pełnych słońca,
radosnych dni, wspaniałych przygód,
cudownych przyjaźni i wszystkiego
o czym marzycie !!!

życzą FILOMACI

WYNIKI MATURY 2016

14 Lipca 2016, 11:56

 

 

 

 

Oto wyniki egzaminu maturalnego uzyskane przez ROCZNIK 2016

serdecznie gratulujemy wszystkim Absolwentom!


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

26 Czerwca 2016, 10:46

Za nami 38 tygodni nauki w roku szkolnym 2015/2016. Szybko minęły, prawda? Był to czas wytężonej pracy, wielu wyzwań, ale nie zabrakło też chwil relaksu i zabawy. Uroczystość zakończenia roku szkolnego stanowiła podsumowanie wielu tegorocznych działań - konkursu Kangur Matematyczny, projektu Odyseja Umysłu, stworzonej w naszej bibliotece galerii zdjęć typu "sleeveface". Przyznano również wyróżnienia Akademii FILOMATY - tym przyjrzymy się bliżej niebawem. A teraz życzymy Wam radosnych, inspirujących wakacji!

 

 


AKADEMIA FILOMATY 2016 - LAUREACI WYBRANI!

26 Czerwca 2016, 10:10

Od wielu lat w LO FILOMATA istnieje tradycja nagradzania uczniów za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu, dokonań artystycznych i pracy społecznej. Te odrębne laury przyznawane są przez Akademię FILOMATY, zaś istotą nagrody jest to, iż zostaje ona ufundowana nie przez szkołę, a przez Firmę lub Osobę. Traktujemy to jako dobrą i mądrą energię, przekazywaną wyróżnionym młodym ludziom. To najmniej materialna i jednocześnie najważniejsza część tej nagrody - włożone w nią serce, bez pamiętania o poniesionych kosztach. I nadzieja, że dobro w tej postaci nagrodzeni uczniowie przekażą kiedyś dalej.
W tym roku szkolnym nagrody zostały ufundowane przez gliwickie Firmy: GSU  S.A., Tomasz Golis -LOGIS BHP oraz WITPOL

Oto rozstrzygnięcia tegorocznej Akademii:

PRIMUS INTER PARES – nagrodę za osiągnięcia naukowe otrzymał Marcin Kleibert
(nominacje do nagrody: Karolina Jałowiecka, Zofia Sznajder i Marcin Kleibert)
SOCIETATI CONSULENS – nagrodę za aktywność społeczną otrzymała Alicja Winnicka
(nominacje do nagrody: Katarzyna Szczęsny i Alicja Winnicka)
CORPORE FIRMISSIMUS – nagrodę za osiągnięcia sportowe otrzymał Patryk Tulibacki
(nominacje do nagrody: Wiktoria Szynkiewicz i Patryk Tulibacki)
ARTIFEX OPTIMUS - nagrodę za działania artystyczne otrzymała Katarzyna Bek
(nominacje do nagrody Michał Ludynia i Katarzyna Bek)

GRATULUJEMY!


DZIEŃ Z MINDSET

23 Czerwca 2016, 10:09

W ramach działań z zakresu Projektu Bohaterskiej Wyobraźni (HIP), w dniu 20 czerwca zorganizowaliśmy Dzień Mindset. Tematem przewodnim wszystkich działań było nastawienie na rozwój. Wszyscy uczniowie Gimnazjum i Liceum FILOMATA wzięli udział w 8 różnego rodzaj aktywnościach. Jednak zanim w podgrupach udaliśmy się na poszczególne warsztaty i zajęcia, Pani Grażyna Dzwonowska zainaugurowała Dzień Mindset premierą nowej piosenki. Utwór ,,Zrób ten krok’’ (muzyka i słowa: Grażyna Dzwonowska) został zainspirowany II modułem Projektu HIP. Utwór został wykonany przed całą szkolną społecznością przez zespół Yellow z SP FILOMATA oraz Zespół Wokalny Gimnazjum FILOMATA. Następnie wszyscy uczniowie udali się na zajęcia dotyczące nastawienia rozwojowego, podczas których grupy zajmowały się m.in. strategiami efektywnego planowania, sposobami na skuteczne dokonywanie zmiany, plastycznością ludzkiego mózgu. Dzięki tym wszystkim działaniom mogliśmy i w teorii i w praktyce przekonać się, że nie ma lepszej drogi do sukcesu, jak budowanie w sobie nastawienia na rozwój!


DZIEŃ SPORTU W FILOMACIE

16 Czerwca 2016, 2:25

Dzisiaj licealiści i gimnazjaliście naszej szkoły mieli okazję do wspólnych ćwiczeń w związku ze zorganizowanym w FILOMACIE Dniem Sportu. Wybór aktywności był szeroki – piłka nożna, siatkówka, nornic walking, joga, street workout, tenis stołowy, zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania, gra w piłkarzyki, rolki. A że sport sprzyja pojawianiu się pozytywnych emocji, to na twarzach uczestników poszczególnych aktywności nie zabrakło uśmiechów! :D Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na szkolnym facebooku.

 


LAURY W KONKURSIE RETORYCZNYM

16 Czerwca 2016, 10:13

Ogłaszamy z radością, iż dzisiaj  - 15 czerwca dwie nasze licealistki z 1LO:

Agnieszka Wieczorek i Wiktoria Szynkiewicz zaprezentowały znakomite umiejętności w Konkursie Krasomówczym w MDK Gliwice, zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta. Wiktoria zdobyła I miejsce, Agnieszka - IV.

Dziewczyny pokazały w ten sposób efekty swojej rocznej pracy - w FILOMACIE licealiści w I klasie biorą udział w zajęciach z retoryki. Gratulujemy Wiktorii i Agnieszce i dziękujemy Organizatorom za ciekawą inicjatywę :-)