FILOMATA - Akademia Rozwoju

  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - czas na zmiany
  • slidebg1
    FILOMATA -szkoła możliwości
    - czas na zmiany
FilomataSzkoleniaDWA MÓZGI W DOMU czyli jak zrozumieć nastolatka?

30 Marca 2019, 1:08

DWA MÓZGI W DOMU
czyli jak zrozumieć nastolatka?

spotkanie otwarte

Zapraszamy na kolejne spotkanie otwarte z dr. MARKIEM KACZMARZYKIEM. Tym razem Marek Kaczmarzyk opowie o stresie - czym jest z neurobiologicznego punktu widzenia i jak sobie z nim radzić.

Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem – przyjdź koniecznie! Sprawdź, co stres wnosi do naszego życia, po co nam konflikt pokoleń, dlaczego czasem trudno się dogadać z własną pociechą, w jaki sposób łatwiej możemy zrozumieć dorastające dzieci i po co w ogóle dorośli potrzebni są nastolatkom? 

Jeśli poniższy tekst brzmi znajomo – to jest to spotkanie dla Ciebie :--))

Trudności w porozumiewaniu się z dorosłymi, łamanie reguł, narażanie się na ryzyko, niechęć do sprawdzonych metod rozwiązywania problemów, kłopoty z zasypianiem… To tylko niektóre z elementów codzienności nastolatka, dodatkowo stojącego dzisiaj w obliczu problemów i zadań, z którymi nie mieliśmy do czynienia w historii naszego gatunku. Jaki jest praktyczny sens etapu życia, w którym wszystko robimy inaczej niż trzeba? 

Najnowsze odkrycia neuronauk, zwłaszcza związane z rozwojem ośrodkowego układu nerwowego, wyjaśniają wiele zjawisk dotyczących zachowań nastolatków, które wcześniej były dla nas niezrozumiałe i uważaliśmy za szkodliwe. Z proponowanej przez autora perspektywy konflikt pokoleń jest nie tylko zrozumiały, ale wręcz konieczny. Napięcie pomiędzy ludźmi będącymi na różnym etapie rozwoju jest tu siłą, która właściwie wykorzystana służy interesom obu stron. 

Źródło

Marek Kaczmarzyk – nauczyciel i wykładowca, biolog, neurodydaktyk, autor podręczników i programów szkolnych, popularyzator nauki. Od roku 2000 prowadzi Pracownię Dydaktyki Biologii (na Wydziale Biologii Uniwersytetu Śląskiego), koordynator i autor licznych projektów edukacyjnych dla młodzieży oraz dorosłych. Proponuje spojrzenie na edukację z perspektywy neuronauk.


 

Kiedy?
3 września (wtorek) godz. 17.00 - 19.00

Gdzie?
GLIWICE, ul. Bojkowska 20a, Siedziba FILOMATY, tel. 731 231 741

Koszty?
- prosimy o wpłatę pomiędzy 15 - 40 zł. - na miarę własnych możliwości i chęci wspierania organizowanych przez nas spotkań otwartych,

-  dla Rodziców Dzieci uczęszczających do placówek FILOMATY udział w spotkaniu jest bezpłatny, prosimy tylko o wpisanie w formularzu zgłoszeniowym (w polu uwagi i pytania) imienia i nazwiska Dziecka.

Opłatę należy uiścić przelewem w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia zgłoszenia.

Jeśli w chwili obecnej finanse są problemem, bardzo prosimy o kontakt z nami, postaramy się znaleźć wspólne rozwiązanie.

Jak się zapisać?
Jeśli zdecydujesz się na udział w spotkaniu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.