FILOMATA - Szkoła Podstawowa I-VI

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaNasze projektyeTwinning 2019/2020

PROJEKTU CIĄG DALSZY...

1 Stycznia 2020, 11:24


Christmas cards

11 Grudnia 2019, 11:07

Uczniowie 3a wzięli udział w międzynarodowej wymianie kartek świątecznych w ramach projektu eTwinning - „Christmas cards exchange


eTwining 2019/2020

14 Listopada 2019, 11:06

“Conversing on Skype and Sharing with European School Friends” Dzisiaj odbyła się pierwsza lekcja, podczas której połączyliśmy się z naszymi kolegami i koleżankami z Grecji.  Fajnie było poćwiczyć język angielski w tak niecodzienny sposób :

 


Students Detectives

29 Maja 2019, 6:44

 

„Students Detectives: The case of the Mystery Countries" 

Kolejne spotkanie za nami :) Tym razem spotkaliśmy się na Skypie z naszymi koleżankami i kolegami z Turcji. 

EASTER CARDS EXCHANGE

2 Maja 2019, 3:52

Klasa 2A podczas zajęć języka angielskiego przystąpiła do realizacji międzynarodowego projektu eTwinning „Easter Cards Exchange”.

Projekt polegał na wykonaniu kartki wielkanocnej, wypisaniu krótkich życzeń w języku angielskim i wysłaniu jej do szkoły partnerskiej w Hiszpanii.


Students Detectives

24 Stycznia 2019, 12:05

The case of the Mystery Countries” jest kolejnym projektem eTwinning organizowanym w naszej szkole. W projekcie bierze udział 6 klas z 6 różnych państw. Każdego miesiąca uczniowie będą się spotykali z inną grupą podczas videokonferencji organizowanej online. Podczas tego spotkania uczniowie będą próbowali rozszyfrować zagadki oraz poznać tożsamość partnerów uczestniczących w projekcie.

 

 

13.12.2018 r.

Przy pomocy Skype’a połączyliśmy się z pierwszą „tajemniczą szkoła” i już wiemy, że razem z nami, w projekcie uczestniczy Grecja :)
 
18.01.2019 r.
 
Kolejne spotkanie na Skype za nami. Udało nam się odgadnąć tożsamość kolejnego partnera. Tym razem była to Francja.

Christmas Cards Exchange

2 Stycznia 2019, 3:15

W tym roku klasa II przygotowała kartki świąteczne wraz z życzeniami, które zostały wysłane do naszych kolegów i koleżanek z Francji i Hiszpanii.


eTWINNING

14 Listopada 2018, 1:06

Podczas zajęć kółka z języka angielskiego dla klas 4 zaangażowaliśmy się w nowy projekt eTwinning „European typical dishes: Differences and similarities”. Podczas trwania tego projektu będziemy czytali i przygotowywali przepisy na różne dania. Jest to też doskonała okazja żeby zapoznać się z gustami kulinarnymi naszych kolegów i koleżanek z Hiszpanii, Włoch, Francji oraz Słowacji.

W październiku udało się nam przygotować nasz pierwszy przepis :)

 


KARTKI Z RUMUNII

21 Grudnia 2015, 6:38

Doczekaliśmy się! Otrzymaliśmy kartki od naszych przyjaciół z Rumunii! Wszyscy bardzo się ucieszyliśmy, z ogromną ciekawością czytaliśmy życzenia oraz oglądaliśmy wykonanie kartek. Można je obejrzeć w galerii na parterze, obok choinki.

Dzięki wymianie kartek świątecznych wiemy, że gdzieś tam daleko jest ktoś, kto o nas myśli, jest naszym kolegą/koleżanką i mogę się z nim/nią porozumieć za pomocą języka angielskiego.

Czekamy na kartki z Turcji!


KARTKI

21 Grudnia 2015, 6:06

Przygotowaliśmy i wysłaliśmy kartki dla naszych przyjaciół z Turcji oraz Rumunii. Czekamy na rewanż