FILOMATA - Szkoła Podstawowa I-VI

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaNasze projektyeTwinning 2018/2019

Students Detectives

29 Maja 2019, 6:44

 

„Students Detectives: The case of the Mystery Countries" 

Kolejne spotkanie za nami :) Tym razem spotkaliśmy się na Skypie z naszymi koleżankami i kolegami z Turcji. 

EASTER CARDS EXCHANGE

2 Maja 2019, 3:52

Klasa 2A podczas zajęć języka angielskiego przystąpiła do realizacji międzynarodowego projektu eTwinning „Easter Cards Exchange”.

Projekt polegał na wykonaniu kartki wielkanocnej, wypisaniu krótkich życzeń w języku angielskim i wysłaniu jej do szkoły partnerskiej w Hiszpanii.


Students Detectives

24 Stycznia 2019, 12:05

The case of the Mystery Countries” jest kolejnym projektem eTwinning organizowanym w naszej szkole. W projekcie bierze udział 6 klas z 6 różnych państw. Każdego miesiąca uczniowie będą się spotykali z inną grupą podczas videokonferencji organizowanej online. Podczas tego spotkania uczniowie będą próbowali rozszyfrować zagadki oraz poznać tożsamość partnerów uczestniczących w projekcie.

 

 

13.12.2018 r.

Przy pomocy Skype’a połączyliśmy się z pierwszą „tajemniczą szkoła” i już wiemy, że razem z nami, w projekcie uczestniczy Grecja :)
 
18.01.2019 r.
 
Kolejne spotkanie na Skype za nami. Udało nam się odgadnąć tożsamość kolejnego partnera. Tym razem była to Francja.

Christmas Cards Exchange

2 Stycznia 2019, 3:15

W tym roku klasa II przygotowała kartki świąteczne wraz z życzeniami, które zostały wysłane do naszych kolegów i koleżanek z Francji i Hiszpanii.


eTWINNING

14 Listopada 2018, 1:06

Podczas zajęć kółka z języka angielskiego dla klas 4 zaangażowaliśmy się w nowy projekt eTwinning „European typical dishes: Differences and similarities”. Podczas trwania tego projektu będziemy czytali i przygotowywali przepisy na różne dania. Jest to też doskonała okazja żeby zapoznać się z gustami kulinarnymi naszych kolegów i koleżanek z Hiszpanii, Włoch, Francji oraz Słowacji.

W październiku udało się nam przygotować nasz pierwszy przepis :)

 


KARTKI Z RUMUNII

21 Grudnia 2015, 6:38

Doczekaliśmy się! Otrzymaliśmy kartki od naszych przyjaciół z Rumunii! Wszyscy bardzo się ucieszyliśmy, z ogromną ciekawością czytaliśmy życzenia oraz oglądaliśmy wykonanie kartek. Można je obejrzeć w galerii na parterze, obok choinki.

Dzięki wymianie kartek świątecznych wiemy, że gdzieś tam daleko jest ktoś, kto o nas myśli, jest naszym kolegą/koleżanką i mogę się z nim/nią porozumieć za pomocą języka angielskiego.

Czekamy na kartki z Turcji!


KARTKI

21 Grudnia 2015, 6:06

Przygotowaliśmy i wysłaliśmy kartki dla naszych przyjaciół z Turcji oraz Rumunii. Czekamy na rewanż


ETWINNING - CIĄG DALSZY

21 Grudnia 2015, 5:51

Nasz projekt cały czas ewoluuje - cały czas dołączają się nowe kraje, ale też niektóre musiały zrezygnować z naszej współpracy. Poniżej listy z Turcji (Bursa) i Włoch (Ercolano).

Na mapie zaznaczyliśmy także miejsca, z którymi wymieniami się zdjęciami, filmami, zdjęciami, a także kartkami świątecznymi. Klasy 2 otrzymały już Xmas cards, które będzie można oglądać na wystawie obok choinki na parterze. Klasy 3 jeszcze muszą uzbroić się w cierpliwość.

 


Pierwszym zadaniem kl. II i III było przygotowanie listów dla uczniów zza granicy. Początkowo z Hiszpanii, Białorusii, Turcji i Rumunii, a aktualnie dołączyły jeszcze szkoły z Czech, Włoch i Malty. Poniżej można zobaczyć kilka przykładowych listów zarówno naszych uczniów, jak i zagranicznych.

Następnym zadaniem jest przygotowanie filmu dot. samych uczniów, jak i szkoły. Pracujemy nad nim - już niedługo efekty!