FILOMATA - Szkoła Podstawowa I-VI

 • slidebg1
  FILOMATA - szkoła możliwości
  - odkrywamy talenty
 • slidebg1
 • slidebg1
  Żeby poruszyć świat,
  trzeba najpierw poruszyć się samemu.

  Sokrates
 • -->
FilomataSzkoła PodstawowaNasze projektyOCZYmaWYOBRAŹNI...a

Sukces Zerówki w Otwocku - Olimpiada Kreatywności

16 Kwietnia 2009, 8:48

 

OCZYma WYOBRAŹNI....a

Nasza zerówka wzięła udział w programie kreatywnego myślenia „OCZYma  WYOBRAŹNI....a."  Od jesieni dzieci pracowały nad przygotowaniem wyzwania „Kryj się." Chodziło w nim o to, że zwykle w miejscu mniej widocznym, niedostępnym dla oczu, toczy się ciekawe życie. Jego bohaterowie mają przeróżne przygody, a często też borykają się z problemem, który trzeba rozwiązać.

Wyzwania takie realizowane są w drużynach 7 - osobowych. Skład drużyn ustalają dzieci i pracują w utworzonych przez siebie zespołach przez cały rok. Ważnym elementem zajęć jest umiejętność współpracy i współdziałania, szybkość podejmowania decyzji i kreatywność w myśleniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 20 - 22 marca Zerówka w pełnym składzie wraz z rodzicami była na Olimpiadzie Kreatywnego Myślenia w Otwocku. Tam 2 drużyny sześciolatków zaprezentowały opracowane przez siebie i wyćwiczone do perfekcji prezentacje teatralne. Jedna z drużyn wystąpiła z przedstawieniem „O smoku Rendreku." Drugi zespół pokazał losy „Anioła Fiufinki."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najmłodsi Filomaci oczarowali swoim występem nie tylko publiczność, ale też ekipę wymagających ekspertów. Wrócili z Otwockiej Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności z medalami i nagrodą książkową.

Gratulujemy całej zerówce osiągnięć, ducha walki i pomysłowości. Dziękujemy najmłodszym za promocję naszej szkoły na forum całego kraju. Rodzicom składamy podziękowania za ich obecność na wyjeździe, wspieranie i wspomaganie wszystkich działań związanych z „Kreatywnym Myśleniem."

Zobacz galerię zdjęć.